Get Adobe Flash player

Z okazji rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego (15 stycznia 1869 roku) ogłaszamy konkurs na najciekawsze artselfie (autoportret wykonany na tle dzieła sztuki za pomocą telefonu komórkowego) z dziełem Stanisława Wyspiańskiego w tle.

W dawnych czasach, gdy nie było jeszcze telefonów komórkowych, artyści tworzyli selfie analogowe, za pomocą pędzla czy ołówka, analogowe selfie to  najsłynniejsze autoportrety - Vincenta van Gogha, Albrechta Dürera, Stanisława Wyspiańskiego. Dziś każdy może tworzyć swoje wizerunki i prezentować je na Instagramie. Spróbuj pokazać siebie na tle pracy naszego patrona, może to być obraz, na którego tle sfotografujesz się podczas wizyty w Muzeum Narodowym, możesz wykorzystać reprodukcję, pracę plastyczną wykonaną przez ucznia XLVII LO. Ważne, aby wejść w interakcję z dziełem i stworzyć interesujące artselfie.

Regulamin konkursu

Wszyscy wiemy, że życie nie kończy się na szkole. Że oprócz niej istnieje wiele sfer, w których można rozwijać się i realizować swoje marzenia. Że  większość z nas podejmuje działania, które dają nam poczucie spełnienia i z których czerpiemy satysfakcję.

Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podzielenia się swoją pasją, opowiedzenia o niej zaprezentowania swoich działań i/lub osiągnięć. Nie musisz być mistrzem świata w swojej dziedzinie, wystarczy, że lubisz to, co robisz.

czytaj więcej

Jeśli podczas ferii chcecie spędzić trochę czasu ze sztuką współczesną, zapraszamy was do Zachęty na specjalne oprowadzania i warsztaty dla młodzieży. Takie spotkanie na wystawie to świetna okazja do zapoznania się z kontekstem prezentowanych dzieł, odnalezienia odpowiedzi na nurtujące was pytania oraz twórczego spędzenia czasu.

Ferie w Zachęcie

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie