Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Grupa 15 uczniów oraz ich opiekunowie z Państwowego Gimnazjum Polskiego im. Józefa Piłsudskiego w Dyneburgu gościła w Warszawie w dniach 26 - 31 maja 2019 r.

Wizyta odbyła się w ramach projektu ,,Wspólna ławka” realizowanego przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie. W październiku 2018 roku młodzież XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie odwiedziła  uczniów z Dyneburga, tym razem to uczniowie warszawskiej szkoły mogli pozwolić swoim kolegom z Łotwy na poznanie atmosfery polskiej szkoły, zasad polskiej edukacji oraz dzięki przygotowanym zajęciom na odwiedzenie ważnych miejsc w Warszawie i okolicy.

Zgodnie z założeniami  projektu uczniowie uczestniczyli we wspólnych zajęciach, mi. in.  języka angielskiego, polskiego, rosyjskiego,  biologii, historii. Integrację  młodzieży umożliwiły także lekcje przeprowadzone  w Łazienkach Królewskich, w Wilanowie, jak również wyjazd do Kazimierza Dolnego i rejs po Wiśle.

Uczniowie warszawskiej szkoły wraz z młodzieżą z Dyneburga odwiedzili Warszawskie ZOO oraz odbyli spacer z przewodnikiem po Pradze Południe.

W Wilanowie uczniowie przygotowali scenariusz i wybrana grupa odegrała w strojach z minionych epok sceny, które pozwolą na stworzenie krótkiego filmiku kostiumowego.

Stadion Narodowy był ostatnim miejscem, które odwiedziła podczas swojej pełnej miłych wrażeń  wizyty w Warszawie młodzież z Dyneburga.

Informujemy, że zebrania rodziców odbędą się 23 maja (czwartek) o godz. 18.00.

Indywidualne spotkania rodziców z nauczycielami będą możliwe

w godz. 17.00 - 18.00 w wyznaczonych salach.

wykaz sal

Klasy 2b i 2f pod koniec kwietnia odwiedziły Wiedeń, który w 2018 roku uznany został za najbardziej przyjazne miasto do życia. Podczas naszej wizyty w stolicy Austrii poznaliśmy historię tego miasta, odwiedziliśmy m.in. piękny Pałac Schönbrunn, Katedrę św. Szczepana. Zachwycił nas Belweder , a szczególnie znajdujące się w tym miejscu prace Gustawa Klimta, w tym słynny Pocałanek. Innym niezwykłym miejscem, w którym mogliśmy przebywać była Opera Wiedeńska. Ostatnim punktem naszego pobytu była wizyta na Wiedeńskim Praterze, jednym z największych parków rozrywki w Europie.

Stolica secesji oczarowała  uczniów  pięknem  architektury , czystym  powietrzem, legendą  cesarzowej Sisi , tak bardzo, że wielu z nas planuje następną wizytę w Wiedniu.

6 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne.

Wszystkim zdającym życzymy połamania piór.