Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele XLVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Szkoły Podstawowej Nr 120 im. Pułków Piechoty "Dzieci Warszawy" 9 listopada o godz. 11.11 odśpiewali wspólnie cztery zwrotki hymnu Polski.

Dnia 24.10.2019 r. odbył się w szkole kiermasz książek zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z wolontariatem i samorządem szkolnym.

Dochód z kiermaszu miał wspomóc schronisko dla zwierząt w Korabiewicach.

Zebrano w sumie 492,00 zł.

- 300,00 zł wpłacono na konto schroniska na zakup paśnika,

- za 192,00 zł zakupiono karmę dla zwierząt.

Uczniowie dwóch klas 3b i 3f w dniach 2 – 4 października odwiedzili kilka ważnych miejsc w Gdańsku, były to m.in.: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Stutthof. Wyjazd ten był  w pewnym sensie  lekcją historii żywej. Stało się to  dzięki  możliwości dotarcia w tych miejscach  do materiałów ,zdjęć, relacji świadków,  które zyskują inny wymiar niż ma to najczęściej miejsce w tradycyjnej szkolnej rzeczywistości. Refleksje jakie towarzyszyły uczestnikom wycieczki  w wymienionych muzeach pozwoliły lepiej zrozumieć  dramatyczne , ale i piękne dzieje Gdańska, Polski i świata .

Atmosfera Gdańska jako miasta Wolności, jakość powietrza i bliskość morza pozwoliły wielu uczestnikom kolejny raz zachwycić się tym wyjątkowym  miejscem.