Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie
Zbliża się 53 rocznica wydarzeń marcowych 1968. Jest to doskonała okazja do poznania lub przypomnienia sobie ich okoliczności, dramatycznego przebiegu, klimatu dekady gomułkowskiej. Chcemy Państwa zaprosić do udziału w spotkaniu przygotowanym przez entuzjastów nauk humanistycznych, pana Dariusza Kubuja i panią Katarzynę Kubuj.
Dzięki organizatorom spotkania będzie można usłyszeć relacje, żyjących uczestników wydarzeń marca 68., obejrzeć materiały archiwalne.
Tytuł spotkania „Dziady”, oczywisty dla starszych, dla młodszych niech będzie dowodem na przenikanie się sztuki, polityki i życia zwykłych ludzi.
Spotkanie odbędzie w dwóch częściach
Część pierwsza 4.03.2021o godzinie 19  w aplikacji MS Teams
Część druga 11. 03. 2021


Link do pierwszego spotkania można znaleźć w dzienniku elektronicznym.

Pandemia trwa, ale nasi szkolni wolontariusze dalej działają. W środę 27.01 odbyło się pakowanie słodkich pakietów dla wytrwałych biegaczy, a w ostatnią sobotę odbył się sam wirtualny XVI Bieg Wedla w parku Skaryszewskim. Może padał śnieg i było zimno, ale nas trudno zniechęcić do działania ;) 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

wraz z grupą uczniów z wszystkich klas pierwszych, którzy wyrazili chęć udziału w tej inicjatywnie przygotowaliśmy dla Państwa małą muzyczną niespodziankę, do której dołączamy serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Mamy nadzieję, że nagranie, które znajduje się poniżej w linku umili Państwu czas i sprawi choć odrobinę przyjemności :)

Michał Szczęsny

nauczyciel muzyki