W dniach 1 - 5 października wyjechaliśmy w Bieszczady pod opieką p. Joanny Pudzianowskiej, p. Małgorzaty Grabowskiej-Przybysławskiej i p. Anny Chojnowskiej. Aby lepiej poznać historię i kulturę ich rdzennych mieszkańców, wybraliśmy się do skansenu Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie zwiedzaliśmy w większości oryginalne zabudowania dawnych bieszczadzkich miasteczek. Pogoda nie każdego dnia nam sprzyjała, Szczególnie odczuliśmy to podczas wyprawy w góry. Trafiliśmy na ulewę i bardzo ograniczoną widoczność, która uniemożliwiła nam podziwianie widoków z najwyższego szczytu polskich Bieszczad - Tarnicy. Kilku nieszczęśników zaliczyło nawet bliskie spotkanie z błotem przy schodzeniu z gór. W programie znalazła się również wycieczka drezynami rowerowymi oraz spacer po zaporze wodnej w Solinie. Z największym zainteresowaniem uczniów spotkała się wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego, która znajduje się w sanockim zamku.

Wycieczka zdecydowanie pomogła zintegrować się między sobą dwóm rocznikom i nowym uczniom Wyspiańskiego. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszej wycieczki i utwór zespołu KSU pt. "Moje Bieszczady" uznawany za nieoficjalny hymn Bieszczad.

Autorzy tekstu: Jakub Pańczak, Marta Skorupka, Batrosz Wróbel (kl.2E)

Wszystkich uczniów zainteresowanych historią II wojny światowej, a szczególnie tematyką zbrodni katyńskiej, zapraszamy do wzięcia udziału w XV edycji Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego organizowanego w naszej szkole. Zgłoszenia przyjmuje p. prof. Małgorzata Grabowska-Przybysławska i p. prof. Joanna Pudzianowska.

Szczegóły oraz regulamin tegorocznej edycji w załączniku.

Joanna Pudzianowska

Regulamin konkursu

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału
w konkursie na projekt bożonarodzeniowej kartki świątecznej z motywem związanym z naszą szkołą.

Kartka powinna być zapisana w dwóch formatach: .jpg oraz .pdf (300dpi). Obramowanie kartki > 5mm.
Kartki można nadsyłać drogą elektroniczną na adres kartka@e-naprawa.com do 16 listopada 2018 r.

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie