W środę, 18 kwietnia br. odbył się diecezjalny etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Naszą szkołę reprezentował Jakub Kownacki z klasy 1A. Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian. Kuba został finalistą tego etapu zdobywając 4. miejsce. Gratulujemy!

10 kwietnia 2018 w IV LO im. Adama Mickiewicza odbył się Dzielnicowy Konkurs "Matfinek", w którym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Grot,  Jakub Kownacki, Michał Marek, Michał Piasta (klasa 1A) zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!! :)

5 kwietnia klasa 1f odwiedziła Muzeum Narodowe w Warszawie, młodzież zachęciła  do wizyty w tym miejscu niezwykła  wystawa poświęcona  jednej  z najważniejszych postaci w naszej historii -  Ignacemu Janowi Paderewskiemu.
Przypadająca w 2018 roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się  doskonałą okazją do przypomnienia działalności politycznej i kulturalnej I. Paderewskiego. Obrazy, rysunki, zdjęcia i inne zabytki pochodzące z jego daru dla Muzeum Narodowego w Warszawie przedstawiają  niezwykłe zaangażowanie muzyka i męża stanu w propagowanie sprawy niepodległości Polski na całym świecie oraz późniejszą karierę polityczną, m.in. piastowanie funkcji premiera rządu odrodzonej Rzeczypospolitej. Zaprezentowane w muzeum dzieła ukazują różne oblicza wirtuoza, zarówno te bardziej znane – wielkiego muzyka, który na koncertach gromadził tłumy, męża stanu i przyjaciela wielkich tego  świata, jak i mniej – człowieka oddanego rodzinie i kolekcjonera sztuki dalekowschodniej, srebrnych łyżek.