Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

9 września 2015 uczniowie klasy 3F odwiedzili Galerię Narodową „Zachęta” i uczestniczyli w zajęciach „Pisanie obrazem. Warsztaty o polskiej poezji konkretnej”. Na wystawie „Dzikie pola – historia awangardowego Wrocławia” młodzież oglądała  obrazy Stanisława Dróżdża, który od 1967 roku tworzył teksty konkretne, tzw. pojęciokształty. Artysta pisał: „Poezja tradycyjna opisuje obraz. Poezja konkretna pisze obrazem.” Uczniowie w „Zachęcie” nie tylko obejrzeli obrazy Stanisława Dróżdża, ale także wysłuchali wykładu na temat powojennej historii Wrocławia. Następnie samodzielnie i w grupach wykonywali prace, w których wykorzystywali jako tworzywo różne elementy języka.

Dodała: Iwona Kulpa-Szustak

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam