Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

W dniu 21.10.2015  godz. 14.40 w sali 17 odbyło się spotkanie poświęcone mikrokontolerowi Arduino.

Podczas pokazu wyświetlona została prezentacja na temat urządzenia, które stało się krokiem milowym w zastosowaniach amatorskich, w pracowniach radiotechnicznych, jest poligonem do testowania pomysłów, daje pojęcie o programowaniu  oraz pozwala na sprawdzenie   przemyśleń  w praktyce.

Podczas prezentacji uczniowie poznali historię Arduino, jego budowę, zasady programowania, zestaw instrukcji, inne typy i rozwiązania rodziny Arduino .

Zaraz po pokazie możliwe było samodzielne programowanie mikrokontrolera w celu zaobserwowania efektów  programistycznych .

Uczniowie chętnie eksperymentowali, zmieniali częstotliwość świecenia diod LED .

Założenia pierwszego pokazu  o mikrokontrolerze Arduino :

  1.Pokazać, że istnieje taki mikrokontroler .

  2.Opowiedzieć o możliwości i prostocie  programowania Arduino .

  3. Zachęcić do czytania i eksperymentowania  z kodem programów w zaciszu domowym .

    Na uwagę zasługuje fakt, że mikrokontroler Arduino jest bezpieczny, nie jest drogi, oprogramowanie  -  dostępne dla systemu Windows i Linuksów - jest darmowe .

Doświadczenia zdobyte podczas eksperymentów są cenne i w przyszłości dadzą podstawy przy  projektowaniu poważnych projektów naukowych i technicznych .

Dziękuję przybyłym uczniom, byli to: Tomasz Boruc, Sebastian Szczepański, Adam Skowronek.

 Zapraszam na następne spotkanie na temat : „Arduino w akcji”.

 

                                                                                         Dodał:  Jerzy Sterkowski

 

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam