Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

6 grudnia 2015 uczniowie klasy 3F obejrzeli w Teatrze Polskim spektakl  „Król Lear” Williama Szekspira w reżyserii Jacquesa Lassalle`a.  Spektakl był poprzedzony omówieniem,  w trakcie którego edukatorzy zwrócili uwagę na uniwersalne wartości tragedii, a także pokazali, w jaki sposób wadliwa komunikacja wpływa na relacje  w rodzinie.

Podczas przedstawienia mogliśmy podziwiać grę aktorską Andrzeja Seweryna, który był odtwórcą roli tytułowej. Uczniom podobały się też rubaszne teksty wygłaszane przez Błazna (Jarosław Gajewski).

Tragedia Szekspira, w której autor zadaje pytanie, czym jest miłość rodziców do dzieci, nadal przykuwa uwagę widzów, skłania do refleksji nad współczesną rodziną i jej miejscem w życiu każdego z nas.

Tegoroczne działania teatralne („Wesele” S. Wyspiańskiego, „Król Lear” W. Szekspira)  odbywają się w ramach współpracy szkoły z Teatrem Polskim, którą podjęli nauczyciele poloniści w bieżącym roku szkolnym.

 

Dodała: Iwona Kulpa-Szustak

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam