Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Jeszcze w listopadzie klasa 3F wygrała wyjście ze szkoły na wycieczkę w konkursie na najciekawszą dekorację sali w dniu patrona - Stanisława Wyspiańskiego. 24.02 2016 wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Oglądaliśmy tam interesujące eksponaty i zwiedzaliśmy  wystawy czasowe, między innym „Lustra”. Dzięki tej ekspozycji można było poznać tajemnicę zwierciadeł, usiąść w kubiku wyłożonym lustrami, przypomnieć sobie prawa optyki i pośmiać  się ze swoich wizerunków odbitych w krzywym zwierciadle.

Niektórym z nas udało się wejść do Teatru Robotycznego na spektakl według opowiadania Stanisława Lema „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”. Występowały w nim roboty zamiast aktorów, ale głosów użyczyli maszynom: Piotr Fronczewski, Marian Opania, Wiktor Zborowski i Marta Lipińska.

Wrażeń mieliśmy mnóstwo, trudno było wyjść z „Kopernika”, na pewno powrócimy tam niebawem z przyjaciółmi i rodziną.

Dodała: Iwona Kulpa-Szustak

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam