Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

X Edycja Szkolnych Debat Oksfordzkich 2016

11 kwietnia2016 r. odbyły się X Szkolne Debaty Oksfordzkie, w których udział wzięły wszystkie klasy drugie. W półfinałach przeciwko sobie stanęły klasy:

- 2D (teza) i 2F (antyteza), które spierały się na temat: „Rozwój przemysłu jest ważniejszy niż rozwój kultury”;

- 2B (teza) i 2A (antyteza), które dyskutowały na temat: „Wiedza jest martwa – dzisiejszy system edukacji to zakuć, zdać, zapomnieć”;

- 2C (teza) i 2E (antyteza), które odnosiły się do tezy: „Współczesna młodzież nie jest tolerancyjna”.

Jury Nauczycielskie i Jury Uczniowskie oceniało zespoły według następujących kryteriów:

  1. Zgodność wypowiedzi z tematem (0-2 pkt.)
  2. Trafność i skuteczność argumentów (0-2 pkt.)
  3. Styl, kultura wystąpienia - strój, sposób zwracania się do przeciwników, okazywanie szacunku rozmówcom, mowa ciała, dobór słownictwa (0-2 pkt.)
  4. Poprawność językowa (0-2 pkt.)

Do finału z największą liczbą zdobytych punktów przeszła klasa 2C i 2A. Temat finałowy brzmiał: „Polska nie powinna ingerować w konflikty na Bliskim Wschodzie”. Po stronie Propozycji stanęła klasa 2C, antytezy zaś broniła drużyna z klasy 2A. Mistrzami X Edycji Szkolnych Debat Oksfordzkich zostali uczniowie klasy 2A: Dominik Gołaszewski, Weronika Cichecka i Stanisław Przybylski, Julia Witak, natomiast tytuł Najlepszego Mówcy – po raz pierwszy w historii debat ex aequo – zdobyli: Rima Qader z klasy 2C i Stanisław Przybylski z 2A, którzy wyróżniali się wysoką kulturą osobistą, spójnością wypowiedzi, umiejętnością doboru argumentów oraz elokwencją, idącą w parze z bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym.

Zwycięzcy (klasa 2A), laureaci drugiego (klasa 2C) i trzeciego miejsca (klasa 2D) oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Dodała: Joanna Pudzianowska

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam