Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

25 lutego 1961 r. nasza szkoła otrzymała imię Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji 23 lutego 2018 obchodziliśmy Dzień Patrona.  W części oficjalnej uczniowie przedstawili historię szkoły utrwaloną w filmach oraz wspomnieniach dyrektorów, nauczycieli i absolwentów, a także prezentację na temat Stanisława Wyspiańskiego, która pozwoliła nam z szerszej perspektywy spojrzeć na patrona naszej szkoły. Zgodnie z dewizą szkoły - bądźmy wszechstronni jak nasz patron - mogliśmy także zobaczyć naszych uczniów realizujących swoje różnorodne pasje, rozwijających zainteresowania oraz prezentujących swoje talenty. O tym, że wśród nas kryje się wiele talentów przekonaliśmy się, oglądając film ukazujący pozaszkolną aktywność naszych uczniów oraz inscenizację fragmentów „Wesela” przygotowaną przez drugoklasistów.

Tego dnia odbyły się również warsztaty prowadzone zarówno przez naszych uczniów i nauczycieli, jak i przez zaproszonych gości. Tematyka warsztatów była bardzo zróżnicowana - taniec towarzyski, taniec nowoczesny, malarstwo akwarelowe, rękodzieło, projektowanie wnętrz, media społecznościowe, kaligrafia chińska, motoryzacja, warsztaty teatralne, turniej piłki koszykowej - więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam