Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

W czerwcu 2016 roku został ogłoszony Konkurs Fotograficzny „Prawie jak…”, którego ideą było wykonanie zdjęcia przypominającego konkretne dzieło sztuki lub w inny sposób nawiązującego do niego. Na konkurs wpłynęło 12 prac, które nawiązywały do dzieł malarskich, literackich oraz filmowych. Poziom prac był tak wysoki i wyrównany, że jury konkursowe miało naprawdę duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Nadesłane zdjęcia świadczą bowiem o kreatywności autorów oraz ich niezwykłej wrażliwości zarówno na dzieła sztuki, jak i na otaczający świat.

Po długich i burzliwych naradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Iga Wiater (2A) za zdjęcie Prawie jak… Sen Mariana Hemara

II miejsce - Luiza Wlaźnik (3D) - za zdjęcie Prawie jak… Zachód słońca nad morzem Zbigniewa Witkowskiego

 III miejsce - Kinga Stankiewicz (3B) za zdjęcie Prawie jak… Ostatni Władca Wiatru

Wyróżnienie - Michał Gransztof (2F) - za zdjęcie Prawie jak… Featherweights Johna Tricketta

 Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na kolejne przepiękne zdjęcia inspirowane dziełami sztuki w kolejnej odsłonie konkursu.

Dziękujemy również rodzicom za nadesłane prace. Być może formuła konkursu zostanie rozszerzona w następnej edycji.

Galeria prac konkursowych

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam