Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

     W dniu 6 lutego 2017 uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do siedziby Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

     Droga do jednostki okazała się nader ciekawa, dla niektórych wręcz ekscytująca; zwłaszcza podróż tramwajem nr 24. Te „17 km”, o których wspominał pan profesor Dąbrowski, okazało się jednak niestraszne, więc wszyscy szczęśliwie stanęli na trybunie honorowej, by obejrzeć przygotowany dla nas pokaz musztry paradnej. Orkiestra wojskowa wykonała kilka utworów ze swojego repertuaru, aż nogi same podrygiwały. Chłopców zainteresował jednak przede wszystkim pokaz broni, od której trudno ich było oderwać.

    Dziękujemy Dowódcom i Żołnierzom Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego za umożliwienie uczniom poznania tradycji jednostki oraz charakteru pracy kompanii reprezentacyjnej.

                                                                                                                      Joanna Gruczek

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam