Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

3 kwietnia 2017 uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach integracyjnych przełamujących stereotypy myślenia o osobach niepełnosprawnych „BĄDŹ POMOCNY”, których celem było kształtowanie postaw szacunku, tolerancji, otwartości wobec osób niepełnosprawnych. Na wprowadzającym w problematykę niepełnosprawności wykładzie uczniowie obejrzeli krótkometrażowy film "Cyrk motyli", w którym w jedną z ról wcielił się Nick Vujicic, australijski kaznodzieja i mówca motywacyjny urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Następnie w czasie trzygodzinnych zajęć uczniowie dowiedzieli się, z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome, niesłyszące i poruszające się na wózku, a także - dzięki symulowanym sytuacjom niepełnosprawności - mieli okazję zmierzyć się z ograniczeniami wynikającymi z różnego rodzaju niepełnosprawności. Dla wszystkich uczestników warsztatów było to z pewnością cenne doświadczenie.

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam