Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

6 kwietnia 2017 r. w naszym liceum odbyły się XI Szkolne Debaty Oksfordzkie. Tradycyjnie wzięły w niej udział klasy drugie, które spierały się w następujących tematach półfinałowych:

  1. Polska powinna przyjmować uchodźców (teza).
  2. Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej (teza).
  3. Żywność modyfikowana genetycznie jest szkodliwa dla człowieka (teza).

W finale zaś zespoły próbowały rozstrzygnąć kwestię, czy użycie siły w celu utrzymania światowego pokoju jest uzasadnione. Oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

I miejsce zajęła drużyna z klasy 2E w składzie: Marta Kosicka, Aleksandra Paczuska, Sylwia Sokół, Jarosław Żuk.

II miejsce zajęła drużyna z klasy 2D w składzie: Mateusz Goździkowski, Kacper Matysiak, Damian Michalski, Mateusz Światełko-Nachlicht.

III miejsce zajął zespół z klasy 2B w składzie: Paweł Matysiak, Patryk Nowak, Kamila Zagórska, Jakub Żmijewski.

Tytuł Najlepszego Mówcy tegorocznych debat uzyskali ex aequo: Aleksandra Paczuska z klasy 2E oraz Grzegorz Żebrowski z klasy 2C, których przygotowanie merytoryczne (znajomość tematu, siła i trafność argumentów), umiejętności oratorskie (jasna komunikacja niewerbalna spójna z komunikacją werbalną, piękno języka, duży zasób słownictwa, umiejętność posługiwania się nim w dyskusji) oraz kultura osobista (szacunek okazywany rozmówcom i opanowanie) zachwyciły nie tylko członków Jury Nauczycielskiego.

Za rok zapraszamy na kolejną XII edycję.

Joanna Pudzianowska

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam