Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Zwierzęta są jak ludzie
Recenzja książki "Duchowe życie zwierząt” Petera Wohllebena

Po wielkim sukcesie „Sekretnego życia drzew” Peter Wohlleben postanowił przybliżyć nam psychikę zwierząt w swojej najnowszej książce „Duchowe życie zwierząt”. Jako leśniczy i wielki miłośnik przyrody z zachwytem opisuje zaobserwowane przez siebie zachowania zwierząt.

Wstrząsające, wzruszające i zabawne historie pokazują, że ze zwierzętami więcej nas łączy niż dzieli. Pokazują leśne myszy, które współczują swoim pobratymcom; ptaki okłamujące siebie nawzajem; kruki nadające sobie imiona; konie zazdroszczące innym i łanie trwające w żałobie po śmierci swojego potomka. Autor porównuje zaobserwowane zachowania z wynikami badań naukowców z całego świata i wyjaśnia ich przyczyny oraz znaczenie. Odkrywa sekrety życia zwierząt z naszego otoczenia, takich, które możemy spotkać podczas spaceru po lesie czy wycieczki w góry.

Wielkim atutem książki jest prosty język, którym ją napisano. Pomimo poruszanych poważnych tematów, czyta się ją bardzo przyjemnie. Wydanie w twardej oprawie zawiera dodatkowo zdjęcia polskich fotografów: J. Ballarina, G. Leśniewskiego, A. Ławnika, Ł. Łukasika, M. Nawrockiego i K. Onikijuka. Piękne fotografie zwierząt z polskich łąk i lasów zachwycają i cieszą oko.

„Duchowe życie zwierząt” to książka, którą każdy powinien przeczytać przynajmniej raz w życiu. Zmienia spojrzenie na zwierzęta i stosunek do nich. Po jej przeczytaniu inaczej patrzy się na przemysłową hodowlę zwierząt, przedmiotowe traktowanie i wykorzystywanie ich. Pokazuje, że wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi i każdemu gatunkowi należy się szacunek, niezależnie od tego czy to pies, kot, krowa czy pszczoła.

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam