Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Recenzja książki "Zielona Mila" Stephena King

"Zielona Mila" jest powieścią napisaną przez Stephena Kinga w 1996 roku, na podstawie której został nakręcony film. Akcja książki toczy się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Historię opowiada Paul Edgecomb swojej przyjaciółce Elaine. Opowiada jej o niezwykłych wydarzeniach, jakie miały miejsce w więzieniu w Cold Mountain, w bloku dla więźniów skazanych na śmierć, gdzie kiedyś pracował. Akcja głównie kręci się wokół wielkiego Johnego Coffeya - więźnia obdarzonego nadzwyczajnymi mocami. W historii ważną rolę odgrywa także myszka "Pan Dzwoneczek", która była najlepszym przyjacielem jednego z więźniów, a później także samego Paula.

Z początku myślałam, że książka jest nudna i kiczowata, jednak po otworzeniu i rozpoczęciu czytania jej, losy bohaterów wciągnęły mnie do tego stopnia, że zapomniałam o całym świecie. Powieść jest napisana w charakterystyczny dla Kinga sposób, porusza on bowiem ważne tematy tj. rasizm czy ocenianie "po okładce". Pomiędzy szokujące wydarzenia wplątane są niezwykłe czynności wykonywane przez czarnoskórego Coffeya dzięki czemu książka nie jest monotonna. Stosunek bohaterów do świata i bliźnich skłania do refleksji i zmusza do myślenia nad wartością szczęścia i życia ludzkiego oraz znaczeniem prawdziwej przyjaźni. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać i gwarantuję, że przeniesie was w inny świat.

Weronika Purwin  

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam