Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Recenzja książki "Kasacja" Remigiusza Mroza

Jakiś czas temu brałam udział w konkursie o tematyce kryminalnej. Przygotowałam się do niego sięgając po jedną z książek Remigiusza Mroza pod tytułem „Kasacja”. Z początku byłam nastawiona sceptycznie, ponieważ nie przepadam za polskimi pisarzami, jednak, gdy zaczęłam czytać, akcja wciągnęła mnie tak, że przeczytałam ją na jednym wdechu.

Remigiusz Mróz to jeden z niewielu polskich pisarzy, którego książki po prostu wymiatają. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie, a tym, co łączy jego książki jest suspens i świetna akcja. W kryminałach porusza kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców i mniejszości narodowych. Jest on z zawodu pisarzem,  a z wykształcenia prawnikiem, co powoduje, że jego powieści są bardziej wiarygodne.

Seria kryminalna z Joanną Chyłką jest niezwykle fascynująca i wciągająca. Historie toczą się w Polsce, a głównymi bohaterami są: Joanna Chyłka, która zawsze trzyma rękę na pulsie, lubi szybkie samochody i czasami miewa problem z alkoholem oraz jej podopieczny Kordian Oryński, będący kompletnym przeciwieństwem swojej partnerki. Każda książka jest o innej, tak samo trudnej sprawie, która wydawać by się mogła nie do rozwiązania, jednak nasz duet zawsze zaskakuje swoimi odkryciami.

Trzymająca w napięciu, starannie skonstruowana powieść nie pozwala czytelnikowi oderwać się chociażby na pół minuty. Autor zasiał we mnie ziarnko niepokoju tak głęboko, iż długo nie mogłam otrząsnąć się z wrażenia po lekturze. Zaskoczyło mnie zakończenie książki, spodziewałam się innego rozwiązania. Moim zdaniem „Kasacja” jest warta przeczytania. Polecam.

Magdalena Borzyńska


 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam