Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

8 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie dwoje uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Downar miało okazję zobaczyć Finałową Debatę Oxfordzką, której tezą były rozważania na temat, czy mowa nienawiści powinna być karana. Zarówno po stronie propozycji, jak i opozycji można było zobaczyć studentów największych i najbardziej prestiżowych uczelni polskich i zagranicznych. Młodych w dyskusji wspierały największe osobistości ze współczesnego świata kultury i dziennikarstwa, tj. m.in. red. Andrzej Krajewski oraz red. Dariusz Łukawski, były prezenter "Panoramy" w TVP2, a w Loży Mędrców zasiadł sam pan profesor Jerzy Buzek. Każda ze stron dyskusji podeszła do tematu bardzo emocjonalnie, widać było ogromne zaangażowanie i determinację w osiągnięciu swego celu, jakim było przekonanie do swoich racji jak największej liczby osób.

Wymiana zdań była na tyle zacięta i dynamiczna, a temat dyskusji tak interesujący i dający do myślenia, że po pewnym czasie nawet publiczność postanowiła się włączyć do debaty, bardzo ochoczo wyrażając swoje zdanie i kierując pytania do każdej ze stron. Ostatecznie jednak, mimo starań opozycji, to właśnie propozycja przekonała większą liczbę widzów i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę…