Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2014/2015
poniedziałek 7.30 - 14.30
wtorek 7.30 - 12.30
środa 7.30 - 12.30
czwartek 10.00 - 15.00
piątek 12.30 - 15.30

tel. 22 612 78 74


Daniel Jabłoński jest psychologiem w naszej szkole. Pracuje także jako seksuolog i psychoterapeuta w warszawskich gabinetach. W naszej szkole psycholog zajmuje się kilkoma obszarami. Z całymi klasami przeprowadza warsztaty i zajęcia poświęcone profilaktyce uzależnień,zapobieganiu zachowaniom agresywnym, sposobom uczenia się i planowania czasu, metodom komunikacji w grupie rówieśniczej a także innym zagadnieniom, które aktualnymi czynią okoliczności i bieżące zdarzenia. Psycholog pracuje także indywidualnie z uczniami; zarówno z tymi, którzy zgłaszają się do niego z własnej inicjatywy, jak i tymi, co do których życzenie takie sformułowali ich rodzice bądź nauczyciele. Kolejnym obszarem aktywności psychologa są spotkania z rodzicami, w trakcie których udzielane są im porady dotyczące sposobów radzenia sobie z naszymi uczniami w życiu rodzinnym i domowym. Psycholog zajmuje się także doraźnymi interwencjami w przypadkach konfliktów pomiędzy uczniami oraz uczniami i nauczycielami, starając się łagodzić je oraz uczyć umiejętności, które mają sprawić, że w przyszłości nie będzie do nich dochodziło bądź będą rzadsze i mniej dotkliwe. Z uczniami, którzy zadeklarowali chęć uczestniczenia w zajęciach "Wychowanie do życia w rodzinie" psycholog omawia zagadnienie związane z edukacją seksualną.

Ponadto psycholog prowadzi Koło Psychologiczne. Jego uczestnicy zapoznawani są z psychologią jako dziedziną wiedzy o człowieku, przebiegiem studiów psychologicznych, możliwościami pracy zawodowej dla absolwentów psychologii. Uczestnikami Koła są nie tylko ci uczniowie i uczennice, którzy myślą o psychologii jako przyszłym kierunku studiów, ale także ci, którzy chcą czegoś więcej dowiedzieć się o psychologii i zaspokoić ciekawość poznawczą.

Poza bezpośrednimi spotkaniami i rozmowami telefonicznymi z psychologiem można się z nim skontaktować za pośrednictwem komunikacji internetowej, korzystając z następującego adresu:


djpsycholog@gmail.com


 

Program Solidarni!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowym programem stypendialnym Solidarni, w którym nasza szkoła bierze czynny udział! Program prowadzi Fundacja Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl). Celem programu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Państwo, wpłacając na stypendia w naszej szkole, dają niezwykle ważną szansę obecnym uczniom – na dalszą edukację i spełnienie marzeń! Oś programu stanowi portal stypendialny www.solidarni.org.pl. Jest on pośrednikiem pomiędzy absolwentami i szkołami. Nasza szkoła ma już swój profil, znajdują się tam informacje dotyczące naszej szkoły, a także kwota, która udało nam się dotychczas zebrać. Program wspiera też wiele sławnych osób – aktorów, dziennikarzy, piosenkarzy… To projekt, który może naprawdę dużo zmienić…! Nie trzeba od razu przekazywać dużych kwot. By ufundować stypendium wystarczą niewielkie, ale regularne wpłaty kilku osób!

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam