Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 

Spotkanie z młodzieżą z Białorusi

      Na zaproszenie naszego liceum w grudniu 2010 roku przyjechała do Warszawy grupa uczniów i nauczycieli z 29. i 32. gimnazjum w Mińsku. 10 grudnia odwiedzili oni naszą szkołę. Spotkanie zorganizowali uczniowie uczący się języka rosyjskiego z klas pierwszych, drugich i trzecich.
      Młodzież z Białorusi miała okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane przez nasze szkolne Koło Teatralne pt. Z jakim się wdajesz, takim się stajesz, a także wziąć udział w przygotowanych przez nas grach, konkursach i zabawach.
      Ponieważ wszyscy świetnie się bawili, liczymy na kolejne spotkania w Warszawie lub - być może - w Mińsku.

Dodała: Joanna Brzozowska


Kolejne spotkanie z młodzieżą z Białorusi

     1 kwietnia 2011 roku ponownie przyjmowaliśmy w naszej szkole młodzież z Białorusi. Tym razem gościliśmy grupę uczniów z trzech gimnazjów w Mińsku. Była to bardzo liczna grupa licząca około 60 osób wraz z opiekunami. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.
     Rozpoczęli uczniowie naszej szkoły krótką prezentacją na temat naszego liceum oraz występami, które widzieliśmy już w czasie dnia odkrywania talentów.
     Potem obejrzeliśmy prezentacje białoruskich uczniów. Pokazali nam oni swoje szkoły, ich wyposażenie, zajęcia pozalekcyjne w różnych kołach zainteresowań. Były też recytacje, piosenki i tańce. A potem karaoke - wspaniała wspólna zabawa, która zawładnęła całkowicie młodzieżą. Młodsi chłopcy, rozegrali mecz na naszym szkolnym boisku.
W niedzielę, razem z naszymi białoruskimi kolegami odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik.

zobacz zdjęcia

Dodała: Joanna Brzozowska

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam