Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 

Co roku w naszej szkole odbywają się Debaty Oksfordzkie, w których udział biorą uczniowie drugich klas. Za każdym razem zestaw tematów jest inny i dotyczy różnych dziedzin życia człowieka (sztuki, nauki, literatury, historii, geografii, zdrowia), aktualnych problemów społeczno-politycznych, kontrowersyjnych sporów nurtujących społeczeństwo nie tylko w Polsce i nie tylko dzisiaj.
Celem naszych debat jest włączenie młodych ludzi w te społeczne dyskusje, wzbudzenie refleksji nad ważnymi dla nich i dla całego społeczeństwa problemami, zmotywowanie do pogłębienia wiedzy w danej dziedzinie. Istotne jest, by każdy z tych młodych ludzi wypracował własny pogląd na różne sprawy, by potrafił zająć jasne stanowisko i obronić je rzeczowymi argumentami. Dzięki debatom uczymy się spierać inteligentnie i kulturalnie, stanowczo acz z szacunkiem dla swoich adwersarzy zaznaczać własne stanowisko w dyskusji, debatować z zapałem i zaangażowaniem, nie zapominając przy tym o kulturze języka. Organizatorami debat są: pani prof. Katarzyna Wróblewska oraz pani prof. Joanna Pudzianowska.


Szkolne Debaty Oksfordzkie 2017

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2016

 Szkolne Debaty Oksfordzkie 2014

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2012

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2011

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2010

 

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam