Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Dnia 3 lutego 2011 roku wolontariat szkolny zorganizował bal przebierańców. Najpierw przeprowadziliśmy ankietę. Uczniowie wybrali motyw bardzo ogólny - po prostu bal przebierańców - czyli strój dowolny.

- Dochody przeznaczyliśmy na dzieci z Kongo - mówi opiekun wolontariatu - pani Sylwia Michalczyk.

- A skąd pomysł dyskoteki?

- Byliśmy wstrząśnięci oglądając zdjęcia i film z Kongo oraz słuchając prelekcji ojca Jana Kędziora, misjonarza, który spędził tam 20 lat. Postanowiliśmy jakoś pomóc. Kiedy się okazało, że niedawno weszła w życie ustawa antyhazardowa zabraniająca jakichkolwiek loterii, nie mieliśmy wielu pomysłów na zbieranie funduszy.

- A dlaczego bal?

- Hm, pomysł padł właściwie od pani dyrektor. A my tylko wszystko zorganizowaliśmy. Reszty dopełnili nasi uczniowie... :) Przyszło około 200 osób, większość poprzebierana... :)

- Były jakieś specjalne atrakcje?

- Barek z domowymi pysznościami - wypiekami naszej młodzieży i pyszna herbata z sokiem malinowym, cytryną i goździkami. Oczywiście nie obyło się bez konkursu na najlepszy strój. A było o co walczyć - pierwszą nagrodą był bon o wartości 100 zł do zrealizowania w empiku. Zwyciężył „telewizor”. Wyróżniony został „cezar” i „blondynka”. Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs karaoke. Kilkadziesiąt osób wypełniło salę geograficzną, gdzie spędzili ponad godzinę! To był niesamowity widok! Wszyscy śpiewali razem w rytm muzyki. Mimo, że w takich warunkach nie można było wyłonić zwycięzcy, zabawa była przednia. Jeszcze nigdy nie widzieliśmy naszej młodzieży w takiej sytuacji.

- Cały wieczór okazał się sukcesem.

- Tak, młodzież bawiła się wzorowo. Ogółem zebraliśmy około 1300 zł i szczęśliwi wszystko przekazaliśmy ojcu Janowi.

Dodała: Sylwia Michalczyk

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam