Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Jak co roku wybraliśmy się do Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów". Wolonatriusze, głównie z klas pierwszych, nawiązali pierwszy kontakt z niepełnosprawnymi rówieśnikami. Przy placku i herbacie podopieczni "Helenowa" opowiedzieli nam o sobie, o swoim życiu, nauce, typowym dniu, trudnościach, z jakimi się borykają, o pragnieniach, m.in. bycia z innymi, potrzebie przyjaźni ze zdrowymi rówieśnikami, a także o osiągnięciach, których im również nie brakuje.


Zostaliśmy oprowadzeni po Ośrodku, zobaczyliśmy internat, basen, najróżniejsze formy terapii, np. artterapię. Młodzież z naszej szkoły była pod naprawdę dużym wrażeniem... Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.
Młodzi wymienili się telefonami, mailami, umówili na wyjścia do kina, itp.

Część naszej młodzieży jeździ teraz regularnie do Helenowa, np. w soboty wolontariusze pomagają przy hipoterapii (zajęciach z końmi), udzielają się w klubie absolwenta czy też odwiedzają podopiecznych ośrodka po zajęciach w szkole.

Dodała: Sylwia Michalczyk

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam