Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 

Współpraca ze Schroniskiem w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych
i Schroniskiem Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Warszawie.

 Jesienią 2015 roku nasza szkoła podjęła współpracę z dwoma schroniskami:
- Schroniskiem w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonym przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych;
- Schroniskiem Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Warszawie.
Młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Cybulskiej i Małgorzaty Kotiuszko, prowadziła zbiórkę najpotrzebniejszych w schronisku dla bezdomnych zwierząt rzeczy takich jak: kołdry, koce, sucha i mokra karma oraz datków na rzecz w/w schronisk.
Opiekunki wolontariatu – Pani Ewa Cybulska i Małgorzata Kotiuszko, odwiedziły również osobiście oba schroniska, przekazując zebrane dary na terenie szkoły.
Podczas zebrań z rodzicami prowadziliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy i cieszymy się bardzo, że rodzice naszych uczniów angażują się także w tego typu inicjatywę.
Od czasu do czasu naszą szkołę odwiedza pracownik schroniska z Nowego Dworu Mazowieckiego i przekazujemy mu na bieżąco zebrane rzeczy.
W najbliższym czasie pragniemy zaprosić do naszej szkoły jednego z pracowników schroniska, który opowie o wolontariacie i miejmy nadzieję zachęci do jeszcze bliższej współpracy z tymi placówkami.
Chcemy również wybrać się z naszą młodzieżą do schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, aby na miejscu pomóc w najpotrzebniejszych działaniach.

 

Cieszymy się niezmiernie, że młodzież uczęszczająca do XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego jest wrażliwa nie tylko na potrzeby ludzkie, ale i „Braci Mniejszych”.

 

Na wszelkie pytania odpowiemy, zachęcamy również do współpracy wszystkich chętnych, nieobojętnych na kiepski los, czy cierpienie bezdomnych zwierzaków.

Ewa Cybulska i Małgorzata Kotiuszko


Listopadowa zbiórka darów dla schroniska

W listopadzie klasa 1c zorganizowała akcję charytatywną na rzecz Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych w Nowym Dworze Mazowieckim. Zbierane były rzeczy niezbędne dla funkcjonowania bezdomnych psów: karma sucha i mokra dla psów, obroże, szelki, smycze, zabawki, koce, kołdry, ręczniki, szczotki, grzebienie.
Zebrano: 45,5 kg karmy suchej, 6 puszek, ok. 26 kg tekstyliów (koce, pościel, poduszki, kołdry, ręczniki itp.) oraz 101 złotych. Pieniądze zostały przesłane na konto Fundacji Przyjaciół Braci Mniejszych, a dary rzeczowe będą dostarczone w sobotę
Wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w akcję bardo dziękujemy.
Nadal zachęcamy  do czynnej pomocy bezdomnym psom.
Koordynatorkami zbiórki były p. Ewa Cybulska i p. Małgorzata Kotiuszko.

 


Koejna wyprawa z darami do schroniska

Tym razem ogromną ilość koców, poduszek, karmy przekazała nam Przychodnia Weterynaryjna "Cztery Łapy" przy ul. Paca. Było tego tak dużo, że w najbliższym czasie czeka nas kolejna wyprawa.
Cieszymy się, że możemy pomóc i dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają,  szczególnie pani lek. wet. Ewie Piskorskiej i lek. wet. Magdalenie Welc.


 

Kolejna zbiórka darów dla schroniska

W czasie ostatniej zbiórki pieniędzy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt udało nam się zebrać 75 zł, za które została zakupiona karma dla psów ze Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim


 

Dnia 21.04.2016 odbyła się kolejna zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Psów w Nowym Dworze Mazowieckim. Zbieraliśmy: karmę suchą i mokrą, obroże, szelki, smycze, zabawki, koce, kołdry, ręczniki, szczotki, grzebienie.

Sprzedawaliśmy również gadżety z logo schroniska i „psimi motywami”.
Organizacją zbiórki zajęła się klasa 1C, a całość koordynowały p. Ewa Cybulska oraz p. Małgorzata Kotiuszko.

Dziękujemy za wsparcie!!!


Świąteczna paczka 2016

Przed Świętami Wielkanocnymi szkolny wolontariat po raz kolejny zorganizował akcję Świąteczna paczka. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych oraz środków czystości, które trafiły do paczek przygotowanych dla uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

 W dniu zebrań z rodzicami przedstawiciele wolontariatu sprzedawali wykonane własnoręcznie piękne jajka wielkanocne oraz upieczone przez nasze uczennice ciasta. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc materialną dla naszych uczniów.

Koordynatorką akcji była pani Ida Więsyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.