Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek 9.00 - 15.00
wtorek   9.00 - 15.00
środa  9.00 - 15.00
czwartek  8.30 - 15.00
piątek   9.00 - 15.00

 

Bibliotekarze
mgr Magdalena Batog
mgr Joanna Pudzianowska
e-mail: 47lobiblioteka@wp.pl

 


Olga Tokarczuk – kuratorka Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury 2019.

  Olga Tokarczuk - pisarka święcąca triumfy na arenie polskiej i międzynarodowej. Dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Nike i jedyna Polka uhonorowana Nagrodą Bookera – najbardziej prestiżowym po Noblu wyróżnieniem w świecie literatury.

 „To nie jest jedyny możliwy świat” – to hasło będące kluczem i punktem wyjścia do formułowanego przez nią autorskiego programu festiwalowych dyskusji. Wydarzenia z udziałem specjalnie zaproszonych pisarek, pisarzy, filozofów i publiczności skupią się – jak określa Tokarczuk – na próbie diagnozy „ludzkiego tu i teraz” oraz projektowaniu potencjalnej przyszłości. W opracowywanym przez Tokarczuk cyklu debat znajdą się zagadnienia związane z globalnym kryzysem ekologicznym, wyczerpaniem się formuły kapitalizmu, potrzebą nowej religijności i edukacji oraz coraz wyraźniej wpływającą na nasze życie technologią.

więcej informacji można znaleźć tutaj i tutaj


 

„Wyspiański. Nieznany” 
wystawa w 150. rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego

więcej informacji


Spotkanie autorskie z Józefem Henem

9.01.2019 (środa) godz. 17:00

Klub Księgarza Warszawa, Rynek St. Miasta 22/24, Warszawa

Źródło informacji https://www.facebook.com/events/2052600778111814

Józef Hen to pisarz, który z wirtuozerią łączy tradycje literatury popularnej z pisarstwem najwyższej próby; reportażysta, dramaturg, autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, reżyser i publicysta. Jego książki zostały przetłumaczone na 21 języków i zachwycają czytelników nie tylko w Polsce... Nadarza się więc doskonała okazja do spotkania z wybitnym autorem. Kto będzie 9 stycznia w okolicach Warszawy i chce przeżyć inspirujące, ważne wydarzenie, powinien pojawić się w Klubie Księgarza o godzinie 17:00.

Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela.

Zapraszamy wszystkich serdecznie.