Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Złoto dla Wyspiana

27 lutego 2018 r. drużyna dziewcząt wywalczyła historyczne zwycięstwo - po raz pierwszy w historii szkoły nasz zespół zajął I miejsce w mistrzostwach Warszawy w piłce koszykowej.

Finałowy mecz z drużyną LXII LO Mistrzostwa Sportowego im. gen. Broni Władysława Andersa był bardzo emocjonujący. Po pierwszej kwarcie nasz zespół przegrywał 5:8, sukcesywnie jednak dziewczęta wspierane przez sztab szkoleniowy i dopingowane przez kibiców wyrównywały straty i półtorej minuty przed końcem udało im się uzyskać przewagę 32:30. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:32, co dało naszej drużynie złoty medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. 

W drodze do zwycięstwa drużyna wygrała wszystkie mecze: z Ochotą 39:4, z Bemowem 39:9, z Wawrem 48:2, z Targówkiem 59:6, z Mokotowem 39:13, z Bemowem 30:15, z Wolą 27:26, z Bielanami 38:23, ze Śródmieściem 35:32.

Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym dziewczętom i sztabowi szkoleniowemu:).

Skład drużyny:

kapitan - Magdalena Dąbrowska 2E
Gabriela Dąbkowska 1B
Lidia Powała 1B
Aleksandra Pielach 1C
Natalia Suska 3F
Kinga Śliwka 2E
Justyna Gruszka 2E
Wiktoria Rudzka 2F
Wiktoria Stawska 1B
Natalia Błońska 1C
Wioletta Ołdak 2D

Sztab szkoleniowy:
Grażyna  Szylberg 
Maria Kozaczuk 
Katarzyna Orzel 
Bartłomiej Lachert 
Norbert Dąbrowski


 
Biegi przełajowe

23.09. 2015 reprezentacja szkoły wzięła udział w  biegach przełajowych w ramach WOM.

Na dystansie 1000m pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Kinga Stankiewicz – kl.2B i tym samym zdobyła tytuł Mistrzyni Dzielnicy na tym dystansie.

Michalina Balik z kl.1E  zajęła 4 miejsce.

Wśród chłopców na dystansie 1500m drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Dzielnicy zdobył Juliusz Świątek- kl. 2B.

W biegu na 3000m na podium stanęło dwóch reprezentantów naszej szkoły – Michał Wojtas – kl. 3A był pierwszy i zdobył tytuł Mistrza Dzielnicy a Stanisław Wójcik – kl.1B zajął trzecie miejsce.

11miejsce na dystansie 1500m zajął Bruno Zawadzki  kl. 2A

13miejsce Jakub Dziki kl.

13 miejsce w biegu na 2000m zajęła Aleksandra Tomaszewska kl.2F