Turniej Jednego Wiersza

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Maksymilian Ćwirzeń (2A) został finalistą Turnieju Jednego Wiersza zorganizowanego przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w maju 2017r.

Serdecznie gratulujemy Maksymilianowi i czekamy na kolejne sukcesy.


 Festiwal "Rozwiń talent!"

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły odniosły spektakularne sukcesy w Festiwalu "Rozwiń talent!".

W Konkursie Plastycznym I miejsce zajęła Ewa Nowak (1A) za pracę pt. „Horses in the rain”.

W Konkursie Fotograficznym I miejsce zajęła Iga Wiater (2A) za zdjęcie pt. "Mała stonka", a II miejsce Ewa Nowak za zdjęcie pt. "Podróż po Pradze-Południe".

W Konkursie Literackim w kategorii poezja Ewa Nowak za utwór pt. „Moja Mała Ojczyzna” otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.


Konkurs Literacki "Magia słowa"

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1A, Jakub Gientka, zajął III miejsce w XIX Dzielnicowym Konkursie Literackim  "Magia słowa".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wyróżnienie dla Aleksandry Duchlińskiej w Konkursie Wokalnym

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Duchlińska otrzymała wyróżnienie w Konkursie Wokalnym w ramach festiwalu Rozwiń Talent 2016.
Serdecznie gratulujemy Oli.


Wyróżnienie dla Julii Keler w Konkursie Plastycznym "Muzyka i obraz"

Uczennica naszej szkoły, Julia Keler (1E) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym  "Muzyka i obraz"  w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych 2015 organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)


Wyróżnienie dla Julii Serwy w  Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa"

Uczennica klasy 3f  - Julia Serwa reprezentowała XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w  XVIII edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Magia słowa”. Julia zdobyła wyróżnienie w kategorii poezja i 25 listopada w siedzibie Związku Literatów Polskich, podczas uroczystości rozdania nagród, odebrała dyplom, puchar oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!!!

Dodała: Iwona Kulpa-Szustak


Wyróżnienie dla Aleksandry Duchlińskiej
w VIII Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej
„Taką nas ścieżką poprowadź 2015”

5 października 2015 odbył się VIII Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2015”. W konkursie naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Duchlińska z klasy 1D. Ola za wykonanie piosenki "Dobranoc panowie" otrzymała wyróżnienie. 

Serdecznie gratulujemy Oli :)

Niech nikogo nie zwiedzie ta delikatna, subtelna twarz - kryje się za nią naprawdę potężny głos :)

Występ Oli na Koncercie Galowym

Dodała: Iwona Andrzejewska


III miejsce Alicji Zakrzewskiej
w VII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów
„Pamięci Pokolenia” - 2014.

20 listopada 2014 roku odbyła się VII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów „Pamięci Pokolenia” organizowanego przez Zespół Szkół Nr 21 w Warszawie.
W konkursie naszą szkołę reprezentowała Alicja Zakrzewska (2A), której recytacja wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze” zapewniła III miejsce.
Alutka, uwielbiamy Cię :)))

Dodała: Iwona Andrzejewska


Wyróżnienie dla Katarzyny Matysiak
w VII Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej
„Taką nas ścieżką poprowadź” 2014

21 października 2014r. odbył się VII Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2014”. Z przyjemnością informujemy, że Katarzyna Matysiak (klasa 1d) została laureatką konkursu wokalnego w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Kasia otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki Edyty Geppert pt. „Nie żałuję”, do którego tekst napisała Agnieszka Osiecka, a muzykę skomponował Seweryn Krajewski.
Serdecznie gratulujemy Kasi i czekamy na kolejne sukcesy.

 Dodała: Iwona Andrzejewska

 zobacz występ Kasi na Koncercie Galowym Konkursu (51 minuta)


I miejsce Kamili Parol
w V Ogólnopolski Konkurs Wokalno-Recytatorskim
Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
„Ojczyzną moją jest muzyka…”

 

W dniu 27 marca 2014 roku odbył się koncert laureatów i rozdanie nagród w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalno-Recytatorskim Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Ojczyzną moją jest muzyka…” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 42 w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Parol, uczennica klasy 2a, która wśród licealistów zajęła I miejsce za wykonanie piosenki pt. Deszcz do słów poety i do skomponowanej przez siebie muzyki. Występ Kamili był bardzo udany i oryginalny, nic więc dziwnego, że zachwycił jurorów. Kamila wybrała tekst o dużych walorach artystycznych, wzbogacając go własną muzyką i ciekawą interpretacją.

Koncert laureatów uświetniła swoim przybyciem córka Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Pani Kira Gałczyńska. Była bardzo wzruszona zarówno występami najmłodszych uczestników ze szkół podstawowych, jak i tych starszych z gimnazjów i liceów. Zaprosiła również wszystkich do udziału w kolejnej edycji Konkursu już za rok.

Naszej Kamili Parol bardzo dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gratulujemy osiągniętego sukcesu. Czekamy na następne osiągnięcia.

Dodała: Joanna Gruczek


   Alicja Zakrzewska i Kajetan Kowalik laureatami
XIX Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Magia Słowa

 19 marca 2014 odbyła się etap dzielnicowy XIX Konkursu Recytatorskiego Magia Słowa. Naszą szkołę reprezentowali Alicja Zakrzewska (klasa 1A) i Kajetan Kowalik (klasa 3F).
Alicja za recytację wiersza „Monolog dla Kasandry” Wisławy Szymborskiej otrzymała wyróżnienie, Kajetanowi natomiast brawurowe wykonanie fragmentu „Idioty” Fiodora Dostojewskiego przyniosło III miejsce.
Gratulujemy:)

Dodała: Iwona Andrzejewska


Alicja Zakrzewska laureatką
VI Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów

21 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Nr 21 odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów. Reprezentantka naszej szkoły, Alicja Zakrzewska (klasa 1a) zajęła III miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Alicja recytowała dwa wiersze" „List” Teresy Bogusławskiej oraz „Elegię o...[chłopcu polskim]” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 listopada.
Serdecznie gratulujemy Alicji i czekamy na więcej :)

Dodała: Iwona Andrzejewska


  Wyróżnienie dla Kajetana Kowalika
w X Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta

 22 października 2013r. w XCIX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta odbył się X Warszawski Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Uczeń klasy 3F, Kajetan Kowalik,otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :).

 Dodała: Iwona Andrzejewska


Sukces naszej uczennicy

W niedzielę 12.02.2012r. w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych w kategorii Młodzież. Wśród 60 par, tańczyła uczennica klasy II F, Sandra Michalczyk, która wraz z partnerem Michałem Urbańskim, zdobyła tytuł I Vice-Mistrza Polski. W związku z tym we wrześniu, Sandra będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Wiedniu. Przed tancerzami miesiące ciężkiej pracy, a my trzymamy kciuki za Naszą Licealistkę, życząc Jej powodzenia i połamania obcasów na tym najwyższej rangi turnieju.


Marcin Wojewódzki laureatem Konkursu Recytatorskiego
Poezji Zbigniewa Herberta

 W dniu 18.10.2010r. odbyła się VII edycja Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta organizowanego przez XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta. Do konkursu przystąpiło ponad 60 uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasze liceum reprezentowały trzy osoby: Paulina Karwize (3f), Ewelina Lubańska (3f) oraz Marcin Wojewódzki (2c). Każdy uczeń przygotował recytację dwóch wierszy Zbigniewa Herberta. Wielki sukces odniósł Marcin Wojewódzki, który zajął II miejsce. Marcin przedstawił komisji następujące utwory: „Przesłanie pana Cogito” oraz „Boski Klaudiusz”.

Dodała: Agnieszka Głowacka


 Wyróżnienie w Praskim Konkursie Poezji Patriotycznej i Obywatelskiej

 16 listopada 2010r. odbyła się VI edycja Praskiego Konkursu Poezji Patriotycznej i Obywatelskiej organizowanego przez LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego. W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowało pięć osób:

 

  • Angelika Książek (1C),
  • Monika Miklaszewska (1F),
  • Ilona Piotrowska (1F),
  • Joanna Michałowska (1E),
  • Edyta Kurowska (3F).

 Monika Miklaszewska i Ilona Piotrowska otrzymały wyróżnienie w konkursie recytatorskim (obie uczennice recytowały fragmenty "Reduty Ordona" Adama Mickiewicza).
Gratulujemy!!!

Dodała: Iwona Andrzejewska


 Sukcesy Jacka Jeschke

Jacek Jeschke, uczeń klasy II B wraz z partnerką Wiktorią Wior, w roku 2008 zdobył tytuł Mistrza Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych. W związku z tym, reprezentował Polskę 6.XII.2008r. na Mistrzostwach Świata w Salou, gdzie zdobył zaszczytny tytuł II Vice-Mistrza Świata, zaś 20.XII.2008r. w Rydze na Mistrzostwach Europy „wytańczył” tytuł I Vice-Mistrza Europy.

Na tym nie kończą się wspaniałe wyniki tego tancerza. W tym roku, 8.II. we Wrocławiu, Jacek ponownie sięgnął po najwyższy tytuł - Mistrza Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych w kategorii Młodzież, a miesiąc później, 8.III.2009r. zdobył Mistrzostwo Polski PTT i FTS w 10 Tańcach w kategorii Młodzież (zawodnicy oceniani są łącznie - za 5 tańców standardowych i 5 tańców latynoamerykańskich).

Jacek będzie reprezentował Polskę w 10 Tańcach na Mistrzostwach Świata w Moskwie 25 października, a na Mistrzostwach Europy w Mińsku 14 listopada. W Tańcach Standardowych, Jacek będzie walczył o najwyższy tytuł- Mistrza Świata, w Rydze-19 grudnia, natomiast o tytuł Mistrza Europy, już 25 kwietnia w Krakowie.

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie