Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 

Wyróżnienie dla naszego ucznia w Konkursie Literackim Magia Słowa 2018

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3A, Jakub Gientka, za opowiadanie pt. Zimno otrzymał wyróżnienie w XXI Dzielnicowym Konkursie Literackim Magia Słowa.

Gratulujemy serdecznie!


Wyróżnienie dla Joanny Cudowskiej w konkursie recytatorskim

Miło nam poinformować, że Joanna Cudowska (2c) otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim organizowanym w ramach III Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta. 

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.


 Konkurs Patria Nostra

Uczniowie naszego liceum: Radosław Czyżewski (III b), Paweł Matysiak (III d), i Jakub Żmijewski (III d) zajęli II miejsce w III edycji Konkursu Patria Nostra na Mazowszu. Wykonali trzydziestosekundową animację poświęconą bitwie pod Grunwaldem. Można ją obejrzeć klikając na poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=mMem9R_AVks

W nagrodę wyjadą na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez posłów do Europarlamentu, a ich praca będzie prezentowana na kilku bilbordach warszawskich w okolicach 15. VII. 2018r. Szkoła natomiast otrzymała replikę szabli kawaleryjskiej.


 XX Dzielnicowy Konkurs Literacki "Magia Słowa"

30 listopada 2017 w Domu Literatury odbył się Koncert Laureatów XX Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Magia Słowa”. W czasie uroczystości jurorzy konkursu Aleksander Nawrocki i Anna Zakrzewska wręczyli nagrody zwycięzcom, wśród których znaleźli się nasi uczniowie - Dorota Bieńkowska (3E) i Maksymilian Ćwirzeń (3A). Dorota i Maksymilian zostali uhonorowani Nagrodą Specjalną - ich wiersze zostaną opublikowane w grudniowym numerze czasopisma „Poezja Dzisiaj”.

Serdecznie gratulujemy młodym poetom :).


 Turniej Jednego Wiersza

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Maksymilian Ćwirzeń (2A) został finalistą Turnieju Jednego Wiersza zorganizowanego przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w maju 2017r.

Serdecznie gratulujemy Maksymilianowi i czekamy na kolejne sukcesy.


 Festiwal "Rozwiń talent!"

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły odniosły spektakularne sukcesy w Festiwalu "Rozwiń talent!".

W Konkursie Plastycznym I miejsce zajęła Ewa Nowak (1A) za pracę pt. „Horses in the rain”.

W Konkursie Fotograficznym I miejsce zajęła Iga Wiater (2A) za zdjęcie pt. "Mała stonka", a II miejsce Ewa Nowak za zdjęcie pt. "Podróż po Pradze-Południe".

W Konkursie Literackim w kategorii poezja Ewa Nowak za utwór pt. „Moja Mała Ojczyzna” otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.


Konkurs Literacki "Magia słowa"

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1A, Jakub Gientka, zajął III miejsce w XIX Dzielnicowym Konkursie Literackim  "Magia słowa".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wyróżnienie dla Aleksandry Duchlińskiej w Konkursie Wokalnym

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Duchlińska otrzymała wyróżnienie w Konkursie Wokalnym w ramach festiwalu Rozwiń Talent 2016.
Serdecznie gratulujemy Oli.


Wyróżnienie dla Julii Keler w Konkursie Plastycznym "Muzyka i obraz"

Uczennica naszej szkoły, Julia Keler (1E) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym  "Muzyka i obraz"  w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych 2015 organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)


Wyróżnienie dla Julii Serwy w  Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa"

Uczennica klasy 3f  - Julia Serwa reprezentowała XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w  XVIII edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego „Magia słowa”. Julia zdobyła wyróżnienie w kategorii poezja i 25 listopada w siedzibie Związku Literatów Polskich, podczas uroczystości rozdania nagród, odebrała dyplom, puchar oraz nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!!!

Dodała: Iwona Kulpa-Szustak


Wyróżnienie dla Aleksandry Duchlińskiej
w VIII Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej
„Taką nas ścieżką poprowadź 2015”

5 października 2015 odbył się VIII Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2015”. W konkursie naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Duchlińska z klasy 1D. Ola za wykonanie piosenki "Dobranoc panowie" otrzymała wyróżnienie. 

Serdecznie gratulujemy Oli :)