Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

XII Dzielnicowy Konkurs Katyński "Polegli na nieludzkiej ziemi"

25 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyła się gala rozdania nagród w XII Dzielnicowy Konkursie Katyńskim „Polegli na nieludzkiej ziemi”. Do udziału w tegorocznej edycji pierwotnie zgłosiło się 6 placówek oświatowych z dzielnicy Praga-Południe. Ostatecznie do konkursu przystąpiły 4 szkoły:

Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 2 im. Prof. Stanisława Bergera – zgłosiło 15 uczniów.

Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego – zgłosiło 14 uczniów

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena – zgłosiło 6 uczniów

IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza – zgłosiło 6 uczniów.

W pierwszym etapie konkursu – w grze przestrzennej - wzięło udział 41 uczniów. Rozegrała się ona 5 grudnia 2015 r. na terenie naszego liceum. W drugim etapie uczniowie nagrywali trailer (zwiastun filmu) poświęcony losom tych, którym udało się przeżyć zbrodnię katyńską. Mógł być on zapowiedzią filmu dokumentalnego lub fabularnego, a przedstawione w nim wydarzenia musiały zgadzać się z realiami historycznymi.

Do tego etapu przystąpiło 6 dwuosobowych zespołów:

- z Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego – 3 zespoły

- z  Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena – 2 zespoły

- z  IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza – 1 zespół

Jury konkursowe przyznało:

Nagrodę główną, wyjazd na XV Pielgrzymkę Młodzieży do Katynia i Smoleńska, następującym uczniom:

- Adrianowi Obrzudowi i Jakubowi Sitkiewiczowi z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza (opiekun p. Tadeusz Bąk)

- Katarzynie Karwowskiej i Zofii Szymborskiej z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena (opiekun p. Robert Szulc).

Nagrodę rzeczową za zajęcie II miejsca:

- Michałowi Błotnemu i Wiktorii Pieńkosz z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena (opiekun p. Robert Szulc).

Nagrodę rzeczową za zajęcie III miejsca:

- Gabrieli Kotrze i Natalii Suchenek z Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego (opiekun p. Krzysztof Wysocki).

Wyróżnienie i nagrodę rzeczową:

- Hannie Hołub i Paulinie Pac z Gimnazjum nr 28 im. gen. bryg. Franciszka Sznajdego (opiekun p. Krzysztof Wysocki) za wiedzę i umiejętności wykorzystane w grze przestrzennej i przy produkcji trailera.

Wyróżnienie specjalne, pozaregulaminowe, i nagrodę rzeczową:

- Jakubowi Łukasiewiczowi i Patrykowi Piątkowskiemu z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 2 im. Prof. Stanisława Bergera (opiekun p. Tomasz Ładziak) za wysoki wynik uzyskany w I etapie konkursu – grze przestrzennej.

 Opiekunem laureatów Konkursu, który wyjedzie na pielgrzymkę do Katynia i Smoleńska jest p. Tomasz Ładziak, nauczyciel Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego nr 2 im. prof. Stanisława Bergera. Pan Tomasz Ładziak zachęcił najliczniejszą w tym roku grupę uczniów do udziału w konkursie.

 Podczas gali goście mieli okazję obejrzeć nagrodzone zwiastuny filmów. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna – pełen symboliki spektakl przedstawiający wydarzenia i nastrój panujący wśród żołnierzy na emigracji i ludności w kraju po ogłoszeniu przez media informacji o odkryciu masowych grobów w Katyniu. Przedstawienie pod opieką nauczycieli, p. Małgorzaty Serwatki, p. Małgorzaty Grabowskiej-Przybysławskiej i p. Joanna Pudzianowskiej, przygotowali uczniowie i absolwenci naszej szkoły:

Dorota Bieńkowska 1E
Julia Czyżak 1E
Anita Seredyn 1E
Ignacy Kukliński 1E
Aleksandra Majewska 2E
Monika Prokopczuk 2E
Konrad Borowski 2E
Magdalena Kacperska 3A
Alicja Zakrzewska 3A
Sebastian Kukułka 3D
Katarzyna Leszczyńska 3E
Paulina Zielińska
Przemek Paliński

 

Dodała: Joanna Pudzianowska

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam