Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

VIII edycja Szkolnych Debat Oksfordzkich

20 czerwca 2012 r., tradycyjnie dla klas drugich, odbyła się w naszej szkole VIII Edycja Szkolnych Debat Oksfordzkich. W oratorskie szranki stanęły przeciwko sobie: klasy 2B i 2E oraz 2F i 2C.

Pierwsza para spierała się na temat, czy Ukraina powinna (nie powinna) zostać członkiem Unii Europejskiej. Pozostałe dwie drużyny próbowały przekonać publiczność i jury, że przywrócenie Stoczni Gdańskiej nazwy im. Włodzimierza Lenina jest dobrym (nie jest dobrym) pomysłem.

 Jury oceniało zespoły według następujących kryteriów:
1. Zgodność wypowiedzi z tematem (0-2 pkt.)
2. Trafność i skuteczność argumentów (0-2 pkt.)
3. Styl, kultura wystąpienia - strój, sposób zwracania się do przeciwników, okazywanie szacunku rozmówcom, mowa ciała, dobór słownictwa (0-2 pkt.)
4. Poprawność językowa (0-2 pkt.)

Do finału przeszły klasy 2E i 2F. Tym razem kwestią sporną było, czy należy wyburzać historyczną zabudowę Warszawy w celu wznoszenia nowoczesnych obiektów.
Mistrzami VIII Edycji Szkolnych Debat Oksfordzkich została drużyna klasy 2f, której wystąpienie wyróżniało się między innymi trafnymi argumentami, wysoką kulturą osobistą, spokojnymi, rzeczowymi odpowiedziami oraz komunikacją niewerbalną adekwatną do stylu wypowiedzi.
Zwycięzcy, wicemistrzowie oraz pozostali uczestnicy zdobyli liczne nagrody i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Kolejna edycja już za rok:).

 

Dodała: Joanna Pudzianowska

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2014

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2011

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2010

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam