Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

IX edycja Szkolnych Debat Oksfordzkich

Za nami kolejna, IX edycja Szkolnych Debat Oksfordzkich, które odbyły się 30 maja 2014 r. Tradycyjnie wzięły w niej udział klasy drugie, które spierały się w następujących tematach:
- Szesnastolatkowie powinni mieć prawa wyborcze (klasa 2D i klasa 2B)
- Artysta powinien być całkowicie wolny w swojej twórczości i w sztuce nie powinno być żadnych granic. (klasa 2E i klasa 2C)
- Popkultura jest wartościowa, przekazuje istotne treści. (klasa 2F i klasa 2A).
Temat finałowy brzmiał: „Każde państwo powinno mieć prawo do posiadania broni atomowej”.
W skład Jury Nauczycielskiego w tym roku wchodzili następujący nauczyciele: p. Profesor Łukasz Bułka, nauczyciel fizyki, p. profesor Janusz Dąbrowski, nauczyciel przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa, WOS-u oraz podstaw prawa, p. prof. Małgorzata Serwatka, nauczycielka języka polskiego, p. profesor Bożena Sitnicka, doradca zawodowy.
Do finału przeszły trzy drużyny: 2F, która uzyskała najmniejszą liczę punktów i zajęła trzecie miejsce, oraz 2E i 2B, które rywalizowały o pierwszą nagrodę. Po wyrównanej walce głosami Jury Nauczycielskiego i Uczniowskiego, którego punkty ostatecznie zadecydowały o końcowym wyniku, zwycięzcami zostali uczniowie klasy 2E, Natalia Cetnarska, Przemek Paliński, Paweł Trociński i Oskar Wełdycz.

Zwycięska klasa 2e

Tytuł Najlepszego Mówcy tegorocznych debat uzyskał Cezary Plaskota z klasy 2B. Wyróżniono w tej kategorii również Oskara Wełdycza z 2E i Zuzannę Smoderek, których siła przekonywania, kultura osobista i umiejętności oratorskie zyskały sobie uznanie i Jury, i publiczności.


Cezary Plaskota i Zuzanna Smoderek (klasa 2b)

Oskar Wełdycz (klasa 2e)


Za udział w debatach klasy wręczono dyplomy, za zajęcie miejsc na podium, oprócz dyplomów i podziękowań, zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Za rok zapraszamy na kolejna edycję.

zobacz więcej zdjęć

 

Organizatorzy Szkolnych Debat Oksfordzkich
Joanna Pudzianowska, Katarzyna Wróblewska

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2012

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2011

Szkolne Debaty Oksfordzkie 2010

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam