Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Od poniedziałku 12 maja klasa 2d uczestniczy w realizacji programu "Młodzi głosują". Organizatorami kampanii jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.
W naszej szkole projekt składa się z trzech elementów. Pierwszą część stanowi akcja profrekwencyjna, realizowana w formie spotkań z kandydatami do Parlamentu Europejskiego poszczególnych komitetów wyborczych. Część druga to szkolne wybory do PE - odbędą się w czwartek 22 maja. Część trzecia to debata poświęcona obniżeniu cenzusu wieku z 18 do 16 lat.


Projekt nie jest agitacją polityczną, zależy nam zaangażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działania. Dlatego też wyniki wyborów mają w pewnym sensie drugorzędne znaczenie-najważniejszy jest cały towarzyszący im proces edukacyjny. [źródło:http://www.ceo.org.pl]

Koordynatorami projektu są:
Ania Dzwolak
Piotrek Kikiewicz
Patryk Barański
Szymon Rutkowski.

Kalendarz spotkań:
12.05 - KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Jacek Kurski)
13.05 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe (niestety, mimo obietnic, nikt z KW nie przybył)
14.05 - KW Ruch Narodowy (Witold Tumanowicz)
15.05 - KW Europa Plus Twój Ruch
16.05 - KW Platforma Obywatelska (Krzysztof Skolimowski))
19.05 - KW Polska Razem Jarosława Gowina
20.05 - KW Partia Zieloni

Dodała: Magdalena Myszkowska

Zobacz zdjęcia ze spotkań z przedstawicielami Komitetów Wyborczych

12, 14, 15 maja 2014
16 i 19 maja 2014

Spotkanie z Jackiem Kurskim
Spotkanie z Jackiem Szypułą
Spotkanie z Jackiem Skolimowskim
Spotkanie z Witoldem Tumanowiczem
Spotkanie z Tomaszem Szlązakiem


Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam