Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

W dniu 12.02. 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego Warszawa Praga-Południe. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela.
Na spotkanie przybył Prezes Sądu, pan Konrad Gradek, który zaprosił uczniów do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznał młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazał miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków, etc.
W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Pytaniom nie było końca.
Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w rozprawach sądowych odbywających się tego dnia w budynku Sądu Rejonowego.

Dodał: Janusz Dąbrowski

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam