Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

XVIII Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe

„Odkrycia naukowe- nadzieje i zagrożenia”.

9 kwietnia 2013 odbyła się XVIII edycja Sympozjum Interdyscyplinarnego. Tegoroczne, XVIII Sympozjum Naukowe przebiegało pod hasłem „Odkrycia naukowe- nadzieje i zagrożenia”.
Prezentacje uczniowskie dotyczyły znaczenia odkryć geograficznych, astronomicznych, biologicznych i chemicznych oraz wynalazków z dziedziny fizyki i techniki.Były odpowiedzią na pytanie, jak działalność człowieka w różnych dziedzinach życia i nauki zmieniła świat na przestrzeni wieków i jakie mogą być jej konsekwencje w dalszej przyszłości oraz przed jakimi dylematami natury moralnej i społecznej stoją dziś naukowcy i wynalazcy.
Podczas sympozjum uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Mieli okazję samodzielnie wyizolować DNA z materiału roślinnego. Uczniowie przeprowadzili również eksperyment, dotyczący wpływu czynników zewnętrznych na działanie enzymu katalazy. Część młodzieży miała możliwość wykryć antygeny i obserwować reakcję antygen-przeciwciało.
W ramach sympozjum grupa uczniów przeprowadziła w terenie badania efektu cieplarnianego z użyciem luksomierza i pirometru. Imprezą towarzyszącą sympozjum było spotkanie z panem Mariuszem Marszałkiem - hodowcą gadów i ofiologiem. Podczas prezentacji wielu ciekawych okazów węży, uczniowie poznali ich obyczaje, zachowania i sposoby rozrodu oraz mogli pod okiem hodowcy mieć z nimi bezpośredni kontakt.

zobacz zdjęcia


Dodała: Anna Chojnowska

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam