Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

W dniu 16 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły w ramach wycieczki dydaktycznej, udali się do Ośrodka Debaty Międzynarodowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, gdzie miało miejsce spotkanie p. Janem Homkl, naczelnikiem w Departamencie Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który poprowadził wykład na temat pomocy humanitarnej niesionej przez nasz kraj. Wyjaśnił m.in., iż celem polskiej pomocy humanitarnej jest ratowanie życia i łagodzenie cierpienia osób poszkodowanych w wyniku katastrof naturalnych i wywołanych działalnością człowieka, przy poszanowaniu ich godności i integralności w krajach rozwijających się. Polska pomoc humanitarna jest udzielana zgodnie z Europejskim Konsensusem ws. Pomocy Humanitarnej i zasadami neutralności, bezstronności, humanitaryzmu i niezależności. Kluczową zasadą polskiej pomocy humanitarnej jest jej zgodność z potrzebami. Polskie działania humanitarne adresowane są do regionów dotkniętych zarówno przez nagłe, nieprzewidziane kryzysy humanitarne, jak i te przedłużające się. Są one odpowiedzą na konkretny apel humanitarny dotyczący regionu, w którym istnieją zweryfikowane potrzeby humanitarne. Na koniec spotkania mieliśmy okazję obejrzeć krótki film dokumentalny, który przedstawiał problematykę konfliktu w Syrii oraz niesionej tam m.in. przez nasz kraj pomocy humanitarnej.

Dodał: Janusz Dąbrowski

zobacz zdjęcia

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam