Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

25 października odbyły się warsztaty multimedialne dla klasy III F prowadzone przez dwóch artystów z Gdańska, Mikołaja Jurkowskiego i Sylwestra Gałuszkę, założycieli Wolnej Pracowni PGR ART. Uczniowie działali w pięknym jesiennym plenerze Parku Skaryszewskiego ucząc się tworzyć animacje fotograficzne i filmowe. Okazało się, że przy pomocą aparatu fotograficznego lub kamery video i komputera z odpowiednim oprogramowaniem można uzyskać krótkie animowane filmiki. Młodzież początkowo pracowała w dwóch dużych grupach ucząc się prostej obsługi narzędzi i zasad postępowania. Po wstępnym etapie nadeszła pora na działania w dwu- lub trzyosobowych grupach. Warsztaty pozwoliły na wyzwolenie inwencji twórczych każdej osoby, a przy okazji były świetną zabawą w plenerze przy sprzyjającej słonecznej pogodzie. Każdy uczeń otrzymał następnie swoje dzieło w formie elektronicznej. Planujemy pokazanie niektórych z nich w Internecie.

 

Dodała: Eulalia Domanowska

Zobacz zdjęcia

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam