Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

29 listopada obchodziliśmy Święto Patrona.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Bożeny Kowalskiej, p. Małgorzaty Serwatki, p. Joanny Gruczek i p. Łukasza Bułki przygotowali spektakl muzyczny, w czasie którego wykonywane były wiersze Stanisława Wyspiańskiego w bardzo współczesnych aranżacjach.
Tego dnia narodziła się też „nowa świecka tradycja”;) - osadzanie Chochoła. Zasadzoną specjalnie na tę okazję różę okryliśmy na zimę słomą, bo:

...nie przeziębi najgorszy mróz,
jeźli kto ma zapach róż;
owiną go w słomę zbóż,
a na wiosnę go odwiążą
i sam odkwitnie...

Po części artystycznej odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły p. Markiem Bieńczykiem - pisarzem, historykiem, tłumaczem z języka francuskiego, eseistą i enologiem, współpracującym z Tygodnikiem Powszechnym.

 

zobacz zdjęcia

Dodała: Iwona Andrzejewska


Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam