Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

    21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole zorganizowany został dzień odkrywania talentów. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać naszych uczniów z zupełnie innej strony.
    Imprezę otworzyła pani dyrektor Anna Graf, po której kilka słów wygłosił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Lisiak.
      No i zaczęł się...Okazało się, że mamy prawdziwą kopalnię talentów. Pierwszym objawieniem okazali się prowadzący imprezę Marek Kubiś i Marcin Wojewódzki (klasa 2C). Myślę, że Marcin Prokop i Szymon Hołownia powinni już zacząć się bać:).
     Na dobry początek zaprezentowali się nasi tancerze. Oszałamiające kreacje, stylowe fryzury, niezwykła ekspresja i jednocześnie niesamowita precyzja ruchów - byliśmy pod naprawdę dużym wrażeniem. Gorące rytmy tańców latynoamerykańskich mogliśmy poczuć dzięki Ewelinie Mikołajewskiej (3E) i Mateuszowi Godziebiewskiemu oraz Michałowi Danilczukowi (3E) i Aleksandrze Konstantinovej. Z kolei Wojtek Jeschke (3B) i Małgorzata Kowalska (1F) oraz Sandra Michalczyk (1F) i Michał Urbański zauroczyli nas tańcami klasycznymi.
      Niemniej mocnych (jeśli nie większych) wrażeń dostarczyli nam chłopcy z klasy 2A - Michał i Piotr Turlińscy oraz Kacper Piotrowicz, którzy zaprezentowali kilka (mrożących krew w żyłach) chwytów jujitsu.
     Z kolei Janek Pokorski (3A) i Artur Plinkiewicz (2A) opowiedzieli o swojej pasji - jeździectwie. Ponieważ laptop odmówił posłuszeństwa, chwilowo za konia robił niezastąpiony Marcin Wojewódzki. W nagrodę dostał kostkę cukru od p. Małgorzaty Serwatki (suchego chleba dla konia, niestety, zabrakło).
     Na koniec prezentacji talentów i pasji wystąpił Daniel Błaszkiewicz (1C). Czyżby wyrastał nam pod bokiem nowy Marcin Wyrostek?
     Po krótkiej przerwie zaczęliśmy wyławiać nowe talenty. W naszym szkolnym wydaniu „Mam talent” wystąpili: Michał Danilczuk (3E), Patrycja Jakubaszek (2F), Agnieszka Kowalczyk (2E), Karim Messaoud - Nacer (2F), Ania Tryc (1C), Patrycja Kujawa (2C) oraz amatorski, aczkolwiek bardzo sympatyczny zespół pieśni i tańca z klasy 1C. Jury w składzie: p. Dyrektor Anna Graf, p. Iwona Andrzejewska, Piotr Lisiak, Mieszko Jeżyna i Adrian Konik przyznało I miejsce Agnieszce Kowalczyk.
      W kolejnym konkursie, tym razem na strój wiosenny zwyciężyła Agnieszka Kalińska (2F), która przebrała się za sushi. II i III miejsce zajęły Klaudia Markowska - Wedelstett (2F) - mucha i Karolina Listkiewicz (2E) - słoneczko.
     Na zakończenie tego pełnego dnia atrakcji mieliśmy okazję zobaczyć nasze kolejne talenty - Michała Tomasiaka (3F) i Mikołaja Grzegorka (1A) w pokazie szermierki.
     No cóż, w napięciu czekamy na kolejny pierwszy dzień wiosny:).

Dodała: Iwona Andrzejewska

 

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam