Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

W dniach 1 - 5 października wyjechaliśmy w Bieszczady pod opieką p. Joanny Pudzianowskiej, p. Małgorzaty Grabowskiej-Przybysławskiej i p. Anny Chojnowskiej. Aby lepiej poznać historię i kulturę ich rdzennych mieszkańców, wybraliśmy się do skansenu Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie zwiedzaliśmy w większości oryginalne zabudowania dawnych bieszczadzkich miasteczek. Pogoda nie każdego dnia nam sprzyjała, Szczególnie odczuliśmy to podczas wyprawy w góry. Trafiliśmy na ulewę i bardzo ograniczoną widoczność, która uniemożliwiła nam podziwianie widoków z najwyższego szczytu polskich Bieszczad - Tarnicy. Kilku nieszczęśników zaliczyło nawet bliskie spotkanie z błotem przy schodzeniu z gór. W programie znalazła się również wycieczka drezynami rowerowymi oraz spacer po zaporze wodnej w Solinie. Z największym zainteresowaniem uczniów spotkała się wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego, która znajduje się w sanockim zamku.

Wycieczka zdecydowanie pomogła zintegrować się między sobą dwóm rocznikom i nowym uczniom Wyspiańskiego. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszej wycieczki i utwór zespołu KSU pt. "Moje Bieszczady" uznawany za nieoficjalny hymn Bieszczad.

Autorzy tekstu: Jakub Pańczak, Marta Skorupka, Batrosz Wróbel (kl.2E)

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam