Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Grupa 15 uczniów oraz ich opiekunowie z Państwowego Gimnazjum Polskiego im. Józefa Piłsudskiego w Dyneburgu gościła w Warszawie w dniach 26 - 31 maja 2019 r.

Wizyta odbyła się w ramach projektu ,,Wspólna ławka” realizowanego przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie. W październiku 2018 roku młodzież XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie odwiedziła  uczniów z Dyneburga, tym razem to uczniowie warszawskiej szkoły mogli pozwolić swoim kolegom z Łotwy na poznanie atmosfery polskiej szkoły, zasad polskiej edukacji oraz dzięki przygotowanym zajęciom na odwiedzenie ważnych miejsc w Warszawie i okolicy.

Zgodnie z założeniami  projektu uczniowie uczestniczyli we wspólnych zajęciach, mi. in.  języka angielskiego, polskiego, rosyjskiego,  biologii, historii. Integrację  młodzieży umożliwiły także lekcje przeprowadzone  w Łazienkach Królewskich, w Wilanowie, jak również wyjazd do Kazimierza Dolnego i rejs po Wiśle.

Uczniowie warszawskiej szkoły wraz z młodzieżą z Dyneburga odwiedzili Warszawskie ZOO oraz odbyli spacer z przewodnikiem po Pradze Południe.

W Wilanowie uczniowie przygotowali scenariusz i wybrana grupa odegrała w strojach z minionych epok sceny, które pozwolą na stworzenie krótkiego filmiku kostiumowego.

Stadion Narodowy był ostatnim miejscem, które odwiedziła podczas swojej pełnej miłych wrażeń  wizyty w Warszawie młodzież z Dyneburga.

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam