Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

Uczniowie dwóch klas 3b i 3f w dniach 2 – 4 października odwiedzili kilka ważnych miejsc w Gdańsku, były to m.in.: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Stutthof. Wyjazd ten był  w pewnym sensie  lekcją historii żywej. Stało się to  dzięki  możliwości dotarcia w tych miejscach  do materiałów ,zdjęć, relacji świadków,  które zyskują inny wymiar niż ma to najczęściej miejsce w tradycyjnej szkolnej rzeczywistości. Refleksje jakie towarzyszyły uczestnikom wycieczki  w wymienionych muzeach pozwoliły lepiej zrozumieć  dramatyczne , ale i piękne dzieje Gdańska, Polski i świata .

Atmosfera Gdańska jako miasta Wolności, jakość powietrza i bliskość morza pozwoliły wielu uczestnikom kolejny raz zachwycić się tym wyjątkowym  miejscem.

 

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam