Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

 

W sobotę 7 grudnia w naszej szkole gościliśmy 74 uczniów z 6 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Dzielnicy Praga-Południe, którzy wzięli udział w grze przestrzennej w ramach XVI Dzielnicowego Konkursu Katyńskiego. Gra miała sprawdzić wiedzę historyczną uczestników konkursu oraz umiejętność wyszukiwania przez nich właściwych informacji dotyczących wydarzeń II wojny światowej, w szczególności zbrodni katyńskiej.

Swoją wiedzą tym zakresie oraz umiejętnościami plastycznymi mogli również wykazać się, tworząc pracę plastyczną odnoszącą się do tematu XVI edycji konkursu: „80 rocznica zbrodni katyńskiej. Historia i pamięć”. W tym roku uczniowie mieli za zadanie stworzyć projekt graficzny serii znaczków pocztowych zaprezentowanych w formie bloku okolicznościowego.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na gali rozdania nagród 5 marca 2020 r.

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam