Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 

Jesteśmy uczennicami warszawskich liceów. Od 6 miesięcy prowadzimy projekt społeczny migaMY poświęcony kulturze osób Głuchych (w ramach programu „Zwolnieni z teorii”). Naszym głównym celem jest ukazywanie problemów osób Głuchych i Niedosłyszących. Ich życie, kultura i język są dla wielu ludzi zupełnie obce i często są postrzegane przez pryzmat stereotypów. My te stereotypy pokazujemy i wspólnie przełamujemy. Dodatkowo zachęcamy naszych rówieśników do nauki podstawowych zwrotów w PJM. Uważamy, że ich znajomość jest bardzo przydatna w codziennej komunikacji.

Coraz bardziej dostrzegamy także, jak ważne jest promowanie tej społeczności wśród osób słyszących.

Wraz z uczennicami Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Osób Głuchych w Warszawie przygotowałyśmy  krótkie warsztaty online dla uczniów szkół ponadpodstawowych na temat osób Głuchych. Zostały one sprawdzone pod kątem merytorycznym przez Polski Związek Osób Głuchych.  Dostępne na naszym kanale na youtubie:

https://www.youtube.com/watch?v=MQsAWOCZi84&t=845s

Przygotowaliśmy także film promujący warsztaty, który ukazał się kilka dni temu na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/migaMYprojekt/

Tam też zamieszczamy wiele ciekawych wiadomości dotyczących np. komunikacji z osobami Głuchymi.

Maria Błażewska

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam