Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 

Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy mogli sprawdzić to, czego nauczyliśmy się w szkole. Jedną z najważniejszych umiejętności jest udzielanie pierwszej pomocy. Ludzie często w sytuacjach wymagających ratowania zdrowia i życia innych nie potrafią lub obawiają się udzielić potrzebującym pomocy, na szczęście NIE NASI UCZNIOWIE.

     15 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 2Eg Michał Cichoniec oraz Antek Siwek ok. godz. 21:00, wracając ze skateparku,  na przystanku tramwajowym na Gocławiu, na którym znajdowało się wiele osób,  zauważyli mężczyznę, który doznał  ataku padaczki.  Uczniowie naszej szkoły bez zastanowienia przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, Antek powiadomił pogotowie ratunkowe, Michał natomiast, udzielał pierwszej pomocy podczas ataku padaczki, a po jej ustąpieniu przy pomocy środków opatrunkowych wraz z motorniczym zatrzymanego przez nich tramwaju opatrzył ranę głowy. Powyższe czynności wykonywali do przybycia służb ratunkowych, a następnie przekazali poszkodowanego przybyłej załodze pogotowia ratunkowego.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ich postępowanie zasługuje na wyróżnienie. To szlachetna postawa wrażliwości, która może uratować życie innych ludzi.

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam