Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".

 


„Młodzi ludzie mają dziś możliwości podejmowania zróżnicowanych wyborów w sferze edukacyjno-zawodowej. Jednocześnie tak bogata oferta edukacyjna, powstawanie nowych zawodów, wszechobecna kultura sukcesu oraz duża konkurencja na rynku pracy stwarzają potrzebę wspierania młodzieży w procesie podejmowania decyzji. Ważne jest, aby wybory edukacyjno-zawodowe były zgodne z ich zainteresowaniami, uzdolnieniami oraz hierarchią wartości. Istotne jest również, aby wobec coraz bardziej złożonych problemów współczesnego świata, przygotować młodzież do radzenia sobie na postmodernistycznym rynku pracy. Jednym z warunków takiego właśnie podejścia jest traktowanie edukacji jako istotnego czynnika rozwoju społecznego oraz współzawodnictwa gospodarczego i politycznego. Należy pamiętać, że trafność wyborów edukacyjnych i zawodowych przyczyni się do tego, że przyszła praca pozwoli młodym ludziom na samorealizację, a wykonywany zawód będzie sprawiał rzeczywiście satysfakcję”.

„ABC – poradnictwa zawodowego w szkole” KOWEZiU

Szkolny doradca zawodowy, to osoba , która może wesprzeć uczniów i ich rodziców w całym procesie planowania przyszłości. Spotkania z doradcą realizowane są :

 - podczas zajęć grupowych, które prowadzone są przez doradcę zawodowego w wymiarze wynikającym z ramowych planów nauczania,

- podczas spotkań indywidualnych, na które uczniowie zapisują się u doradcy.

Szczegółowe informacje dotyczące zagadnień realizowanych przez doradcę znajdują się w WSDZ.

 

Doradca zawodowy mgr Bożena Sitnicka

Godziny konsultacji grupowych lub indywidualnych w roku szkolnym 2020/2021

poniedziałek   4 lekcja         (10.10  - 10.55)

wtorek            4,5 lekcja       (10.10 – 11.50)

środa              4,5,6 lekcja    (10.10 – 12.45)

czwartek        3,4,5 lekcja    (9.15 -   11.50)

piątek              4,5 lekcja      (10.10 -  11.50)

Możliwe jest umówienie się z doradcą w innych godzinach np. pozalekcyjnych, zwłaszcza podczas nauczania zdalnego.

ZapraszamUśmiech

adres e-mail: bsitnicka@eduwarszawa.pl

Dziennik elektroniczny

Plan lekcji

Kalendarium

Logowanie

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na to, że używamy plików cookie.
Rozumiem Odmawiam