Deklaracja dostępności
XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej 47lo.waw.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Filmy nie mają napisów dla osób niesłyszących i Głuchych.
- Alternatywa w postaci tekstu (nie wszystkie pliki graficzne posiadają alternatywny tekst).
- Kontrast dla treści niebędących tekstem (nie wszystkie pliki graficzne posiadają kontrast).
- Dokumenty mogą być zapisane w PDF lub w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji.
Treści nieobjęte przepisami
Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.
Nadmierne koszty
Zapewnienie dostępności elementów wymienionych powyżej oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Pracujemy nad stopniowym usuwaniem barier.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Skróty klawiszowe
Oprócz standardowych skrótów klawiszowych dodaliśmy szybkie przejścia do głównych elementów strony za pomocą przycisku „TAB”.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Ewa Szczurowska - mejlowo e.szczurowska@eduwarszawa.pl lub telefonicznie +48228702144.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do naszej placówki:
- Osoba kontaktowa: Ewa Szczurowska
- Adres placówki: ul. Międzyborska 64/70, 04-010 Warszawa
- E-mail: e.szczurowska@eduwarszawa.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Sposób dojazdu
Komunikacja miejską, autobusami nr: 135,311- przystanek – Szpital Grochowski 02 oraz tramwajami nr: 9, 24 - przystanek Grenadierów.
Wejście do budynku
Wejście do budynku znajduje się od ul. Międzyborskiej, a sam budynek czytelnie oznakowany. Przed szkołą znajduje się parking z wytyczonym jednym miejscem dla osoby z niepełnosprawnościami. Do szkoły prowadzą krótkie schody. Po lewej stronie wejścia znajduje się podjazd dla wózków. Wejście do Liceum znajduje się po lewej stronie. Po przejściu przez drzwi główne i łącznik, wchodzimy na hall parteru, tam znajduje się portiernia. Informacji i pomocy w przemieszczaniu się po terenie szkoły udziela portier oraz pracownicy obsługi szkoły.
Opis dostosowań
Budynek szkoły ma 3 kondygnacje. W budynku szkoły nie ma wind. Między piętrami poruszać się można wyłącznie schodami (bez podjazdów). Brak przystosowania dla osób z niepełnosprawnościami. W szkole nie ma pętli indukcyjnych oraz tablic podświetlanych oraz brak oznaczeń w języku brajla. Nie ma przystosowań dla osób niedowidzących i niewidomych. Wejście do szkoły z psem asystującym po uzyskaniu zgody dyrektora szkoły. Na miejscu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego (również w formie online). W budynku brak rozwiązań zapewniających możliwość ewakuacji osób niepełnosprawnościami.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Brak możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w kontakcie z podmiotem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.