Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Rok szkolny 2019/2020

40. Półmaraton Wiązowski

Dnia 23.02.2020r. nasi wolontariusze znowu dali o sobie znać! Tym razem grupa uczniów pojechała pomóc w organizacji ,,40 Półmaratonu Wiązowskiego”. Zadanie ich polegało na obsłudze punktu nawodnienia zawodników, co nie było łatwe, zważywszy na to, że biegacze nie mogli się zatrzymać. W ten chłodny dzień otuchy dodawało im ognisko, gdzie można było upiec kiełbaskę, a w powrocie do domu pomogła Żandarmeria Wojskowa, która ochoczo podwiozła naszych wolontariuszy.

XV Bieg Wedla
Dnia 8.02.2020r. wolontariusze z naszej szkoły dzielnie pomagali w organizowaniu ,,XV Biegu Wedla'' odbywającego się w Parku Skaryszewskim na Kamionku. Od samego rana nasi uczniowie z zaangażowaniem wykonywali prace przygotowawcze takie jak rozpakowywanie starterów dla uczestników, wyznaczanie trasy czy obsługa szatni dla biegaczy. Nie obyło się bez przepysznej gorącej czekolady, która dodawały im siły i ciepła! 

 

Nasi wolontariusze w WOŚP

W tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, kilkudziesięciu uczniów z klas pierwszych, którzy zebrali razem ponad 5 000 zł! Akcja została zorganizowana przez uczniów szkolnego wolontariatu, między innymi Maksymiliana Kanię i Natalię Piątek. Bardzo dziękujemy również za pomoc p. Monice Czerwonce, która cały dzień poświęciła na pomoc w sztabie znajdującym się w LO im. Adama Mickiewicza. Nowy rok zaczęliśmy bardzo intensywnie i na tym nasza pomoc w terenie się nie kończy! Przedstawiciele wolontariatu już mają zaplanowane kolejne, równie interesujące akcje, o których poinformujemy niebawem. 

Pomoc przedświąteczna

W listopadzie 2019 r. Szkolny Wolontariat przeprowadził zbiórkę ozdób świątecznych, które sprzedawane były na kiermaszu 28 listopada. Zebrane pieniądze przeznaczono na zakup produktów do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

 

 Szkoło pomóż i ty

W październiku 2019 r. przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Szkoło pomóż i ty” zorganizowanej przez Fundację „Pomóż i ty”. Dochód z akcji - 173 zł - został przeznaczony na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

 

Kiermasz książek

Dnia 24.10.2019 r. odbył się w szkole kiermasz książek zorganizowany przez bibliotekę szkolną we współpracy z wolontariatem i samorządem szkolnym.

Dochód z kiermaszu miał wspomóc schronisko dla zwierząt w Korabiewicach.

Zebrano w sumie 492,00 zł.

- 300,00 zł wpłacono na konto schroniska na zakup paśnika,

- za 192,00 zł zakupiono karmę dla zwierząt.

Data dodania: 2021-08-17 10:26:25
Data edycji: 2021-08-17 10:44:39
Ilość wyświetleń: 1265

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej