Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

2E z wizytą w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego

2E z wizytą w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego

W piątek 27 października nasza klasa -  2E udała się na wycieczkę do Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, gdzie poznaliśmy podstawowe informacje na temat, pełniącego aktualnie funkcje reprezentacyjne, Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego i jego obecnych zadaniach. Mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji pogłębiającej temat oraz zadania pytań obecnych tam wojskowym.

Następnym punktem wycieczki był pokaz jeździecki, który wywarł na nas duże wrażenie. Pod koniec pokazu zostaliśmy zaproszeni do wspólnego zdjęcia ze szwadronem i ich końmi.

Jedną z atrakcji było karmienie koni, sprawiło to nam wiele radości. Dowiedzieliśmy się również, czym karmione są konie i w jakich odstępach czasowych.

Po wizycie w stajni mieliśmy okazję usiąść na siodle kawalerzysty WP, dobyć szabli, czy dowiedzieć się więcej o systemie rozpoznawczym wojska, czy zadać pytania które nasunęły nam się podczas zwiedzania.

Wycieczka do Szwadronu Kawalerii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem, do którego chętnie będziemy wracali pamięcią.

Hanna Kraus

Amelia Trybulska

 

Data dodania: 2023-11-09 19:48:22
Data edycji: 2023-11-09 22:32:32
Ilość wyświetleń: 416

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej