Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Darmowe lektury

Polona.pl

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe.

 https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=score%20desc

Kolekcja tematyczna zawierająca lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się domenie publicznej. Dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania   i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane        w POLONIE posiadają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

 Audiobooki lektur i klasyki literatury

https://polona.pl/items/?filters=category:audiobooks,public:1,hasTextContent:0

 Legimi

 Dzięki współpracy warszawskich Bibliotek Publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych warszawskich Bibliotek Publicznych. Kody udostępniane są drogą mailową lub telefoniczną.

 Wolne Lektury

Biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła  są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, których można słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem. Z udostępnionych zasobów można korzystać również poprzez bezpłatną aplikację mobilną.

Lektury.gov.pl

Kolejna wirtualna biblioteka, w której uczniowie i nauczyciele znajdą wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych – nowele, opowiadania, dramaty, wiersze, poematy czy powieści.  Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające.  Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań. Dedykowane są one w szczególności uczniom niemogącym korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomym, dyslektykom, a także cierpiącym na epilepsję fotogenną.

Data dodania: 2021-07-25 10:13:18
Data edycji: 2021-07-25 10:15:44
Ilość wyświetleń: 244

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej