Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

El altar de muertos

El altar de muertos

Powitaliśmy listopad budując, po raz pierwszy w naszej szkole, niewielki altar (ołtarzyk) na Dzień Zmarłych. Został on udekorowany zgodnie z meksykańską tradycją, kwiatami, świeczkami, czekoladą, calaveritas, papel picado, catriną i tradycyjnym chlebem Pan de muertos. Nie zabrakło portretu naszego patrona, Stanisława Wyspiańskiego oraz Fridy Kahlo, najsłynniejszej meksykańskiej malarki.

Día de Muertos, czyli Dzień Zmarłych w języku hiszpańskim, to religijno-etniczne święto meksykańskie, czczące pozagrobowe życie zmarłych i więzy rodzinne, w powiązaniu z katolickimi świętami Zaduszek i Wszystkich Świętych. Wywodzi się z tradycji kultu przodków w prekolumbijskich cywilizacjach Azteków i Majów i ma co najmniej 3000 lat.

Obchody Día de Muertos są Arcydziełem Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości wpisanym na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Staramy się, by nauka języka hiszpańskiego w naszej szkole odbywała się w kontekście poznawania niezwykle zróżnicowanej kultury krajów hiszpańskojęzycznych."

 

Data dodania: 2023-11-15 16:35:51
Data edycji: 2023-11-15 16:56:39
Ilość wyświetleń: 323

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej