Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe 2013

Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe 2013

XVIII Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe „Odkrycia naukowe- nadzieje i zagrożenia”.

kwietnia 2013 odbyła się XVIII edycja Sympozjum Interdyscyplinarnego. Tegoroczne, XVIII Sympozjum Naukowe przebiegało pod hasłem „Odkrycia naukowe- nadzieje i zagrożenia”.
Prezentacje uczniowskie dotyczyły znaczenia odkryć geograficznych, astronomicznych, biologicznych i chemicznych oraz wynalazków z dziedziny fizyki i techniki.Były odpowiedzią na pytanie, jak działalność człowieka w różnych dziedzinach życia i nauki zmieniła świat na przestrzeni wieków i jakie mogą być jej konsekwencje w dalszej przyszłości oraz przed jakimi dylematami natury moralnej i społecznej stoją dziś naukowcy i wynalazcy.
Podczas sympozjum uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Mieli okazję samodzielnie wyizolować DNA z materiału roślinnego. Uczniowie przeprowadzili również eksperyment, dotyczący wpływu czynników zewnętrznych na działanie enzymu katalazy. Część młodzieży miała możliwość wykryć antygeny i obserwować reakcję antygen-przeciwciało.
W ramach sympozjum grupa uczniów przeprowadziła w terenie badania efektu cieplarnianego z użyciem luksomierza i pirometru. Imprezą towarzyszącą sympozjum było spotkanie z panem Mariuszem Marszałkiem - hodowcą gadów i ofiologiem. Podczas prezentacji wielu ciekawych okazów węży, uczniowie poznali ich obyczaje, zachowania i sposoby rozrodu oraz mogli pod okiem hodowcy mieć z nimi bezpośredni kontakt.

Data dodania: 2021-07-25 21:00:22
Data edycji: 2021-07-25 21:00:38
Ilość wyświetleń: 492

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej