Nowy adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe 2013

Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe 2013

XVIII Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe „Odkrycia naukowe- nadzieje i zagrożenia”.

kwietnia 2013 odbyła się XVIII edycja Sympozjum Interdyscyplinarnego. Tegoroczne, XVIII Sympozjum Naukowe przebiegało pod hasłem „Odkrycia naukowe- nadzieje i zagrożenia”.
Prezentacje uczniowskie dotyczyły znaczenia odkryć geograficznych, astronomicznych, biologicznych i chemicznych oraz wynalazków z dziedziny fizyki i techniki.Były odpowiedzią na pytanie, jak działalność człowieka w różnych dziedzinach życia i nauki zmieniła świat na przestrzeni wieków i jakie mogą być jej konsekwencje w dalszej przyszłości oraz przed jakimi dylematami natury moralnej i społecznej stoją dziś naukowcy i wynalazcy.
Podczas sympozjum uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Mieli okazję samodzielnie wyizolować DNA z materiału roślinnego. Uczniowie przeprowadzili również eksperyment, dotyczący wpływu czynników zewnętrznych na działanie enzymu katalazy. Część młodzieży miała możliwość wykryć antygeny i obserwować reakcję antygen-przeciwciało.
W ramach sympozjum grupa uczniów przeprowadziła w terenie badania efektu cieplarnianego z użyciem luksomierza i pirometru. Imprezą towarzyszącą sympozjum było spotkanie z panem Mariuszem Marszałkiem - hodowcą gadów i ofiologiem. Podczas prezentacji wielu ciekawych okazów węży, uczniowie poznali ich obyczaje, zachowania i sposoby rozrodu oraz mogli pod okiem hodowcy mieć z nimi bezpośredni kontakt.

Data dodania: 2021-07-25 21:00:22
Data edycji: 2021-07-25 21:00:38
Ilość wyświetleń: 269

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej