Adres e-mail szkoły: lo47@eduwarszawa.pl
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Jesteśmy dumni z Tymona

Jesteśmy dumni z Tymona

Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”

– Martin Luther King Jr.

 

Tymon Ratajczak tegoroczny maturzysta 21.09. 2021 r. celująco zdał szczególnie ważny  egzamin dojrzałości   z wrażliwości wobec innych . Jego postępowanie udowadniania, że  uczniowie naszego Liceum  to wspaniali młodzi ludzie, którzy  potrafią  zachować się właściwie w szczególnie trudnej sytuacji, jaką jest udzielanie pierwszej pomocy .

W dniu 21.09.2021 ok. godz. 7.30 Tymon na dw. PKP FALENICA, zauważył jak jeden z mężczyzn doznał ataku padaczki, w związku z tym niezwłocznie powiadomił telefonicznie pogotowie ratunkowe i wraz z n/n mężczyzną niezwłocznie przystąpił do udzielania pierwszej pomocy, która polegała m.in. na ułożeniu poszkodowanego na plecach, zabezpieczeniu głowy, gdy atak padaczki ustąpił, ułożył poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, kontrolując czynności życiowe czuwał przy poszkodowanym ok. pół godziny, do momentu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

 

Tymon to kolejny uczeń klasy 3Eg , która szczególnie pilnie  uważała na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa, dzięki temu  uczniowie z klasy Pana prof. J. Dąbrowskiego potrafili udzielić  pierwszej pomocy , a tym samym uratować życie innych osób.

 

 

Data dodania: 2021-09-24 15:37:28
Data edycji: 2021-09-24 15:39:30
Ilość wyświetleń: 1010

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej