Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Odważni są wśród nas

Odważni są wśród nas

Nigdy nie wiemy, kiedy będziemy mogli sprawdzić to, czego nauczyliśmy się w szkole. Jedną z najważniejszych umiejętności jest udzielanie pierwszej pomocy. Ludzie często w sytuacjach wymagających ratowania zdrowia i życia innych nie potrafią lub obawiają się udzielić potrzebującym pomocy, na szczęście NIE NASI UCZNIOWIE.

 

15 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 2Eg Michał Cichoniec oraz Antek Siwek ok. godz. 21:00, wracając ze skateparku,  na przystanku tramwajowym na Gocławiu, na którym znajdowało się wiele osób,  zauważyli mężczyznę, który doznał  ataku padaczki.  Uczniowie naszej szkoły bez zastanowienia przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, Antek powiadomił pogotowie ratunkowe, Michał natomiast, udzielał pierwszej pomocy podczas ataku padaczki, a po jej ustąpieniu przy pomocy środków opatrunkowych wraz z motorniczym zatrzymanego przez nich tramwaju opatrzył ranę głowy. Powyższe czynności wykonywali do przybycia służb ratunkowych, a następnie przekazali poszkodowanego przybyłej załodze pogotowia ratunkowego.

 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ich postępowanie zasługuje na wyróżnienie. To szlachetna postawa wrażliwości, która może uratować życie innych ludzi.

Data dodania: 2021-07-10 21:36:41
Data edycji: 2021-07-10 21:37:16
Ilość wyświetleń: 116

Nasi Partnerzy

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez Twoje czyny”

Stanisław Wyspiański, „Powrót Odysa””
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej